Igor Herbut wykonał "Krakowski Spleen" Maanamu

Cover znalazł się na debiutanckim albumie artysty ,Chrust", który trafił do sprzedaży 17 kwietnia 2020 roku.

Na solowy album Igora Herbuta czekaliśmy przez ponad osiem lat, ale warto było uzbroić się w cierpliwość. Na płycie oprócz nowych kompozycji znalazł się cover jednego z największych przebojów zespołu Maanam "Krakowski Spleen". Igor wykonał go jednak w zupełnie nowej aranżacji. Nagrania możecie posłuchać poniżej.

 

Tak o tym niesłychanie intymnym albumie opowiada sam artysta:

Wyobraź sobie, że podarowałem Ci swój notes. Możesz zajrzeć, jeśli chcesz, w porządku. Najpierw odnajdujesz ostatnie zapisane kartki, to początek 2020 roku. Tu zaczynasz. Wiesz, gdzie jestem. Powoli przekładasz kartki wstecz, cofasz się do wcześniejszych zapisków i odnajdujesz historie, o których nigdy nie wspominałem, o które nigdy byś mnie nie podejrzewał. Tak jest skonstruowana ta płyta. Barwy stopniowo przechodzą jedna w drugą.

„Chrust” to znacznie więcej niż tylko głos i fortepian - to ponad 70 minut muzyki, na które składają się utwory, które nierzadko trwają nawet 7-8 minut. Oprócz premierowych utworów skomponowanych, napisanych, zaaranżowanych instrumentalnie, zaśpiewanych i zagranych na fortepianie przez Igora Herbuta, jest również utwór skomponowany do wiersza Leopolda Staffa, który w ubiegłym roku Igor wykonał na żywo w radiowej Trójce.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!