John Williams zapowiada wyjątkowy album z Orkiestrą Wiedeńską [WIDEO]

Album "John Williams in Vienna" ukaże się pod szyldem Deutsche Grammophon. To zapis występu legendy muzyki filmowej w Musikverein w Wiedniu. Premiera płyty zaplanowana jest na 14 sierpnia 2020 roku.

Ikona muzyki filmowej – John Williams – dyryguje najsłynniejszą orkiestrą świata, a w koncertach wzięła udział także wybitna skrzypaczka Anne-Sophie Mutter. W programie tych wyjątkowych występów znalazły się najpopularniejsze tematy skomponowane przez kompozytora do filmów takich jak m.in. „Gwiezdne Wojny”, „Harry Potter”, „Indiana Jones” czy „Park Jurajski”.

Pierwszym utworem promującym album jest „Marsz Imperialny”: Wykonania możecie posłuchać poniżej.

 

Legendarne ścieżki dźwiękowe Williamsa należą do najbardziej uwielbianych i nagradzanych soundtracków na świecie; do tej pory zdobyły w sumie 5 Oscarów, 5 Emmy, 4 Złote Globy i 25 nagród Grammy.

W wiedeńskich koncertach udział wzięła także Anne-Sophie Mutter. Dla kompozytora i artystki była to znakomita okazja to kontynuacji artystycznej współpracy, której owocem jest wydany wcześniej wspólny album „Across the Stars”.

Płyta ukaże się 14 sierpnia 2020 roku, w wersjach audio i video (CD, CD+Blu-ray, 2 LP oraz w formacie cyfrowym we wszystkich serwisach stramingowych).

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!