Krakowscy artyści śpiewają utwór Zbigniewa Wodeckiego [WIDEO]

Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego i Miasto Kraków przygotowałi wyjątkowy projekt, w którym wzięli udział znakomici krakowscy artyści. Posłuchajcie!

Nową wersję utworu "Razem być", czyli  "Nauczymy się żyć obok siebie"  śpiewają i grają na nowo: Beata Rybotycka, Renata Przemyk,Anna Dymna, Magda Steczkowska, Marta Bizoń, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, Jacek Wójcicki, Radek Krzyżowski, Ewelina Cassette, Kasia Zawiślak-Dolny, Halina Jarczyk, Magda Bożyk, Anna Szybist, Agnieszka Judycka, Agnieszka Kościelniak, Karolina Kazoń, Grzegorz Łukawski, Rafał Dziwisz, Tadeusz Zięba, Łukasz Klec i Magda Brudzińska.

Za reżyserię klipu odpowiada Kasia Wodecka-Stubbs. Możecie go zobaczyć poniżej.

 
Ten świetnie znany publiczności utwór wydaje się napisany specjalnie na dzisiejsze czasy. Pragniemy, aby przesłanie w nim zwarte towarzyszyło nam zawsze, nie tylko wtedy, gdy jest ciężko. Dziś jednak szczególnie, gdy mimo izolacji dbamy o siebie wzajemnie i walczymy o zdrowie, chcemy podziękować wszystkim, którzy niosą pomoc podczas epidemii - opiece medycznej i ludziom dobrej woli. Bo pomimo wszystko potrafimy RAZEM BYĆ.
Serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji piosenki zechcą przyjąć nasi artyści i partnerzy: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Krakowskie Biuro Festiwalowe, a w szczególności Grzegorz Jaskierny i Karol Mańkowski za montaż obrazu i dźwięku, Michał Fuja za piękne ujęcia Krakowa, muzyczne Rafał Stępień i Jarek Zawadzki oraz telewizja TVN za materiały archiwalne.

- czytamy w opisie klipu.

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja 2017 roku w wieku 67 lat. Był znany wszystkim ze swojego wielkiego serca i szczodrości. Nie potrafił przejść obojętnie obok potrzebujących. Pomimo pięknego głosu, grał również na skrzypcach, trąbce i fortepianie. Na swoich koncertach potrafił przekazać publiczności niesamowitą energię. Na scenie czuł się jak ryba w wodzie. Był wspaniałym kompozytorem, aktorem i prezenterem telewizyjnym. 

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!