Zespół Blue Cafe wykonał "Ave Maria" w pustej filharmonii [WIDEO]

Powstał również poruszający klip, który jest dedykowany wszystkim pracownikom służby zdrowia, którzy ratują życie innych w czasie pandemii oraz ludziom sztuki i instytucjom kulturalnym.

Nie mieliśmy wcześniej okazji posłuchać Blue Cafe w tak poważnym repertuarze. Zespół nagrał własną wersję utworu "Ave Maria" Jana Sebastiana Bacha i Charlesa Gounod. Teledysk został zrealizowany w Filharmonii Łódzkiej. To nie przypadek, ponieważ grupa Blue Cafe powstałą właśnie w Łodzi. Zobaczcie poruszający klip, w którym Dominika Gawęda śpiewa do pustej widowni.

 
Uświadomiłem sobie, że z dnia na dzień wszystkie sceny zostały zamknięte na czas nieokreślony. Mówi się głównie o odmrażaniu wielu dziedzin gospodarki, a sztuka i artyści są na końcu, a przecież świat bez sztuki jest ślepy, głuchy i niemy... W międzyczasie oglądałem znakomity klip stworzony na początku padnemii Sity of Silence Damiana Popławskiego z Pop Art Media pokazujący absolutnie puste ulice Warszawy i z naszą menadżerką Kamilą Sowińską zaprosiliśmy Damiana do współpracy. Miejsce Filharmonii Łódzkiej wydało nam się bardzo bezpieczne, bliskie i sugestywne. Pokazanie pustej sali bez widowni bez muzyków jest bardzo mocne. I tutaj dziękujemy Filharmonii Łodzkiej za pomoc w realizacji projektu. Wybór Ave Maria (Meditation on the 1st Prelude by J. S. Bach) Ch. Gounoda wydał nam się bardzo właściwy ze względu na jego ponadczasowość i siłę rażenia. Tylko fortepian i wokal... Wspaniałe połączenie preludium J. S. Bacha i partią wokalną Gounoda

- mówi Paweł Rurak-Sokal.

Dominika Gawęda zdradziła, jak wyglądały prace nad teledyskiem.

Podczas realizacji klipu zostały zachowane najwyższe standardy bezpieczeństwa zaledwie kilka osób w ekipie, maseczki, rękawiczki, odkażanie i bezpieczne odległości. Byłam poruszona śpiewaniem do pustej widowni - to, co widziałam, było piękne, magiczne, przerażające i wzruszające - niemalże mistyczne, tym bardziej że ostatnio zagraliśmy tam niezwykły koncert świąteczny, gdzie sala była wypełniona po brzegi i mam dzisiaj przed oczami ten tłum ludzi, a teraz tę pustkę.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!