Roxette w akustycznej wersji hitu The Beatles [POSŁUCHAJ]

Szwedzki duet nagrał utwór "HELP" w listopadzie 1995 roku w Abbey Road Studios w Londynie, a teraz po raz pierwszy możemy go posłuchać.

"Help!" to pierwsza zapowiedź "Bag of Trix - Music from the Roxette Vaults" - serii wydawnictw, które będą się pojawiać, kiedy się najmniej tego spodziewacie. Utworu możecie posłuchać poniżej.

15 listopada 1995 roku zespół Roxette nagrał 4 akustyczne utwory w legendarnym w Abbey Road Studios w Londynie. Te piosenki to 3 hity Roxette "The Look", "Listen To Your Heart", "You Don't Understand Me" i wspaniały cover z repertuaru The Beatles, "Help!" Wszystkie trzy utwory Roxette zostały już wydane na singlu "You Don't Understand Me". Akustyczna wersja hitu The Baatles została wydana cyfrowo po raz pierwszy 8 maja 2020 roku. Wokal Marie jest oszałamiający!

W czasach odosobnienia i zamieszania chcieliśmy podzielić się z fanami czymś wyjątkowym. Złożyliśmy hołd The Beatles w słoneczny dzień w listopadzie 1995 roku w studio Abbey Road w Londynie. "Help!" to pierwszy przedsmak albumu „BAG OF TRIX - Music from the Roxette Vaults”, który pojawi się, gdy najmniej się go będziecie spodziewać!

- mówi Per Gessle.

Zespół Roxette powstał w 1986 roku z inicjatywy przyjaciół gitarzysty Pera Gesslego oraz wokalistki Marie Fredriksson. Szwedzki duet ma na koncie ponad 60 milionów sprzedanych albumów i ok. 25 milionów singli. W środowisku muzycznym byli nazywani współczesną Abbą. Ich największe przeboje "It Must Have Been Love", "How Do You Do", "Joyride" czy "Listen To Your Heart" na zawsze pozostaną w pamięci milionów fanów na całym świecie.

Marie Fredriksson zmarła o poranku 9 grudnia 2019 roku w swoim domu. Wokalistka zespołu Roxette zmagała się z guzem mózgu, który wykryto u niej w 2002 roku. Osierociła dwójkę dzieci.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!