Eurowizja Junior odbędzie się w Warszawie!

Już wszystko jasne - Eurowizja dla dzieci zostanie zorganizowana w Warszawie. Poznaliśmy również datę konkursu.

Telewizja Polska wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Warszawie w specjalnym, wybranym przez Telewizję Polską studio, przeznaczonym do realizacji większych rozrywkowych przedsięwzięć. Fani konkursu obawiali się, że z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostanie odwołane lub przełożone. 

W oficjalnym komunikacie Telewizja Polska zdradziła pierwsze szczegóły:

Wielkie muzyczne przedsięwzięcia, takie jak Konkurs Piosenki Eurowizji Junior, mają nieocenioną wartość, bo niosą optymizm i nadzieję. Hasło tegorocznej Eurowizji Junior, „Rusz światem”, mówi o konieczności aktywnego działania na rzecz dobra wspólnego. Takim działaniem jest bez wątpienia Eurowizja Junior. Cieszę się, że Telewizja Polska, po sukcesie ubiegłorocznej edycji, ponownie została wybrana na gospodarza. Tegoroczna Eurowizja Junior odbędzie się w Warszawie.

Fani spekulują, gdzie może znajdować się "studio, przeznaczonym do realizacji większych rozrywkowych przedsięwzięć". W dobie epidemii koronawirusa organizacja tak dużych wydarzeń jest wykluczona. Bardzo możliwe, że konkurs odbędzie się bez udziału publiczności. Na tę informację będziemy musieli jeszcze poczekać. 

Polska przez ostatnie dwa lata triumfowała podczas Eurowizji Junior. W 2018 roku Roksana Węgiel wygrała konkurs z piosenką „Anyone I Want To Be, a rok później Viki Gabor zwyciężyła w odbywającym się w Gliwicach konkursie piosenki Eurowizja Junior. 

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!