Edyta Bartosiewicz zareagowała na aferę z hitem "Trudno tak"

Amerykańscy raperzy wykorzystali w swoim nowym utworze fragment przeboju Krzysztofa Krawczyka i Edyty Bartosiewicz. Jak do tego doszło?

O duecie Berner i B-Real jest ostatnio bardzo głośno w Polsce nie z powodu sukcesu ich nowego singla, lecz dlatego, że możemy na nim usłyszeć głos Edyty Bartosiewicz! Raperzy w utworze "Candy" wykorzystali sample z utworu „Trudno tak”, który w 2004 roku Edyta Bartosiewicz nagrała w duecie z Krzysztofem Krawczykiem. Piosenki możecie posłuchać poniżej.

 

Okazuje się, że Edyta Bartosiewicz nie jest zadowolona z tego faktu. Artystka napisała na Facebooku:

Ostatnio głośno zrobiło się o piosence 'Trudno tak', a to za sprawą nowego singla Bernera & B-Reala ft. Rick Ross 'Candy'. Panowie raperzy @Berner415, @breal zsamplowali w nim mój głos, który robi za podkład muzyczny przez cały numer. Nie muszę chyba dodawać, że bez mojej wiedzy i zgody. To bardzo dziwne, bo akurat w Stanach prawo, dotyczące używania czyichś sampli, jest bardziej zaawansowane niż w Europie.
Reguluje je termin: Sample Clearance. Strona @Popkiller.pl zamieściła wypowiedź Bernera: 'Szacunek dla gościa, którego wysamplowaliśmy, a który powiedział, że cieszy się, iż ludzie w Stanach słuchają go...' Chodzi o Krzysztofa Krawczyka. Myślę, że Krzysztof faktycznie może być zadowolony, problem jest jednak taki, że to mój wokal i linia melodyczna (tej partii nie usłyszycie w serbskim oryginale) zostały wykorzystane.Zamieszczam screen ze strony Bernera, bo myślę, że to jest ten moment, bym w końcu zabrała w tej sprawie głos. P.S. Nominowałam ich w swoim #hot16challenge2. Może będą tak odważni, przyjmą wyzwanie i dołożą się do akcji.

Przypomnijmy sobie oryginał:

 

Ostatnia płyta Edyty "Ten Moment" trafiła do sprzedaży 8 maja 2020 roku. Nad albumem Edyta pracowała ze znanym tandemem producenckim, Bodek Pezda i Sławomir "Dżabi" Leniart. Za największe zalety albumu artystka uważa bezpośredniość przekazu oraz czasami wręcz atawistyczne brzmienie. To druga, po "Renovatio", płyta wydana w Eba Records, własnej wytwórni Bartosiewicz. Znajdą się na niej znane już Wam single; "Lovesong" i "Cyrk".

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!