"Baltimore": Nowy teledysk Prince'a z bardzo mocnym przekazem

Rodzina artysty udostępniła również notatkę, którą Prince napisał na odnośnie braku tolerancji.

Prince wydał utwór "Baltimore" w 2015 roku w odpowiedzi na śmierć Freddiego Graya z Baltimore, który zmarł w areszcie policyjnym w kwietniu tego samego roku, wywołując powszechne protesty w mieście. Piosenka została nagrana 30 kwietnia 2015 roku w Paisley Park Studios. Prince zagrał na wszystkich instrumentach. Jest to taneczny utwór, który porusza bardzo mroczne tematy. 

Oprócz nowej wersji teledysku, która jest odpowiedzią na protesty związane ze śmiercią Georga Floyda, rodzina Prince'a udostępniła odręczną notatkę z archiwów muzyka. Jest w niej napisane:

Nie ma nic bardziej obrzydliwego na całym świecie niż nietolerancja między czarnym, białym, czerwonym, żółtym, chłopcem lub dziewczynką. Stop nietolerancji!

Teledysk możecie zobaczyć poniżej:

 

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku w wieku 57 lat. Do najważniejszych albumów artysty należą "Purple Rain", "1999", "Dirty Mind", "Sign O' The Times", "Controversy", "Lovesexy" i "Diamonds And Pearls". Artysta zdobył siedem nagród Grammy, Złoty Glob i Oscara za muzykę z filmu "Purpurowy deszcz". W 2004 roku został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!