Beyonce zapowiada wizualny album "Black Is King" inspirowany "Królem Lwem"

Beyoncé zaprezentowała fanom teaser wizualnego albumu "Black Is King, który zostanie opublikowany już 31 lipca 2020 roku w Disney+. Film został napisany i wyprodukowany przez samą artystkę. Ta kompozycja będzie nową odsłoną lekcji, które przekazywał nam "Król Lew". Ma pomóc młodym królom i królowym w poszukiwaniach swojej korony.

Ekipa, która pracowała nad projektem przez cały ostatni rok, reprezentuje sobą różnorodność i przywiązanie. Historyczne wędrówki czarnych rodzin stają się uhonorowane przez opowieść o podróżach młodego króla, w której uczy się o zdradzie, miłości i samoświadomości. Jego przodkowie pomagają mu spełnić przeznaczenie, a lekcje przekazane przez ojca oraz wsparcie jego ukochanej pomagają mu w zdobyciu cnót potrzebnych do odzyskania tronu i domu.

Zobaczcie zwiastun:

 

Te ponadczasowe lekcje odnajdują dzisiaj swoje odbicie w głosie czarnego społeczeństwa, które odzyskało swoją siłę. Black Is King” to afirmacja wielkiego celu zawierająca piękne wizualizacje, które celebrują czarną kulturę i wytrwałość. Film podkreśla piękno, tradycje i sukces.

Beyoncé zaznacza:

Tym wizualnym albumem chciałam zaprezentować elementy czarnej historii i afrykańskiej tradycji z modernistycznym zwrotem akcji i uniwersalną wiadomością, a także co to naprawdę znaczy by znaleźć samego siebie i budować dziedzictwo.

Produkcja bazuje na muzyce z płyty „The Lion King: The Gift”. Pojawiają się w niej artyści, których mogliśmy usłyszeć na tym albumie, a także specjalni goście. „Black Is King” to celebracja wspomnień o doświadczeniach czarnej społeczności. Wideo do „My Power”, „Mood 4 Eva” i „Brown Skin Girl” są w pełni uduchowione i pełne gracji. Ten film to opowieść o odbudowie teraźniejszości. O spotkaniu kultur i międzypokoleniowych przekonaniach. Opowieść o tym, że najbardziej złamani ludzie mają niesamowity dar i cel naprawiania przyszłości.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!