Premiera filmu "Mulan" ponownie została przesunięta

Kultowa bajka z lat 90. trafi ponownie do kin w zupełnie nowej odsłonie. Niestety fani animacji będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Długo wyczekiwany film Disneya "Mulan", który planowo miał mieć premierę w marcu 2020 roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa wszystkie premiery zostały wstrzymane. Później zaplanowano premierę na koniec sierpnia. Studio filmowe zdecydowało się jednak przesunąć większość swoich nowych filmów w tym "Mulan" na przyszły rok. Powodem zmiany daty premiery ma być niekorzystny czas, który może nie zagwarantować dystrybutorom oczekiwanych wpływów ze sprzedaży biletów. 

Film w reżyserii Niki Caro opowie historię Hua Mulan, która w obliczu ataku najeźdźców z północy, wciela się do armii w miejsce swojego schorowanego ojca. Nowa produkcja Disneya będzie nie tylko oparta na słynnej animacji, ale również na oryginalnej „Balladzie o Mullan”, która była inspiracją na animowanego hitu.

W obsadzie zobaczymy Liu Yifei (Mulan), Donnie Yen (Tung, mentor i nauczyciel Mulan), Jet Li (cesarz Chin), Gong Li (potężna Xianniang i czarny charakter filmu), Jason Scott Lee (Böri Khan), Yoson An (Cheng Honghui), Tzi Ma (ojciec Mulan), Ron Yuan (sierżant Qiang), Doua Moua (Po), Jimmy Wong (Ling), Chen Tang (Yao) oraz Xana Tang (siostra Mulan).

Wybierzecie się do kin?

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!