"The Batman": Zobacz pierwszy oficjalny zwiastun [WIDEO]

Podczas konwentu DC Fandome poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące filmu "The Batman" oraz po raz pierwszy został zaprezentowany oficjalny zwiastun.

Tym razem w roli Mrocznego Rycerza zobaczymy Roberta Pattinsona. U jego boku w Kobietę Kot wcieli się Zoe Kravitz. Aktorka znana między innymi z takich produkcji jak "Wielkie Kłamstewka", "Niezgodna" czy "Mad Max". Pingwina zagra Colin Farrell, Riddlera – Paul Dano, Alfreda – Andy Serkis, Jamesa Gordona – Jeffrey Wright, a Carmine'a Falcone'a – John Turturro. Poniżej możecie zobaczyć oficjalny zwiastun.

 

Podczas konwentu DC Fandome, który odbył się kilka dni temu reżyser zdradził skąd czerpał inpirację przy pracy nad nowym filmem.

"Chinatown" było kluczową inspiracją. Jake Gittes prowadzi tam śledztwo w sprawie serii zbrodni i odkrywa, jak głęboko sięga korupcja w Los Angeles. W tym sensie "The Batman" jest więc klasycznym filmem noir. Seria morderstw, które bada Batman, jest pod tym względem bardzo podobna, wyjaśnił reżyser, powołując się rownież na inspirację takimi tytułami jak "Francuski łącznik" i "Taksówkarz". Ponieważ film jest opowieścią detektywistyczną, rozgrywającym się w policyjnym świecie i opowiadającym o korupcji thrillerem, traktujemy tę historię tak, jakby mogła się rzeczywiście wydarzyć. Batman nie ma więc nadprzyrodzonych umiejętności, a jedynie nadludzką pasję.
Pod pewnym względem zobaczymy tu genezę wielu przeciwników Batmana. Selina nie jest jeszcze Catwoman, to część drogi, jaką przejdzie jej postać. Oz (Oswald Cobblepot) nie jest jeszcze królem zbrodni, którym się stanie. Chwilowo jest po prostu Pingwinem i nie lubi tego przezwiska. Riddler zaś dopiero debiutuje, dodał Reeves. Powiązanie ze sobą tych postaci było jednym z wyzwań, ale też jednym z najbardziej ekscytujących elementów tworzenia tej historii. Cały film jest jak tocząca się kula śnieżna. Nieustannie czuć rosnące napięcie.

Film „The Batman” w reżyserii Matta Reevesa trafi do kin 25 czerwca 2021 roku.

Jak Wam się podoba zwiastun?

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!