"Śniegu już nigdy nie będzie": Zobacz zwiastun polskiego filmu, który powalczy o Oscara

Film w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta otrzymał nominację do Oscarów 2021 w kategorii "Najlepszy film zagraniczny".

Fabuła filmu do tej pory owiana była wielką tajemnicą. Produkcja będzie miała premierę we wrześniu 2020 roku podczas festiwalu w Wenecji. Do sieci trafił pierwszy oficjalny zwiastun. Możecie go zobaczyć poniżej.

 

W oficjalnym opisie filmu czytamy:

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od „gorszego” świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.

W głównej roli wystąpi Alec Utgoff, brytyjski aktor ukraińskiego pochodzenia, którego doskonale znają m.in. fani "Stranger Things". Towarzyszyć mu będą Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.

Przyszłoroczna gala rozdania Oscarów 2021 odbędzie się 25 kwietnia 2021 roku. Po raz ostatni tę najważniejszą nagrodę filmową zdobył film „Ida” Pawła Pawlikowskiego z 2015 roku.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!