Batman złapał koronawirusa. Zdjęcia na planie zostały wstrzymane

Dwa tygodnie temu wznowiono prace na planie filmu "The Batman". Twórcy jednak bardzo szybko musieli przerwać zdjęcia z powodu choroby jednego z aktorów.

Produkcja filmu "The Batman" została wstrzymana, ponieważ u Roberta Pattinsona, który zagra Batmana, zdiagnozowano koronawirusa. Aktor przebywa aktualnie na dwutygodniowej kwarantannie. Film jest już niemal na finiszu. Twórcy mają nadzieję, że uda się im zakończyć prace nad nim do końca roku. 

Kogo zobaczymy w pozostałych rolach? W Kobietę Kot wcieli się Zoe Kravitz. Aktorka znana między innymi z takich produkcji jak "Wielkie Kłamstewka", "Niezgodna" czy "Mad Max". Pingwina zagra Colin Farrell, Riddlera – Paul Dano, Alfreda – Andy Serkis, Jamesa Gordona – Jeffrey Wright, a Carmine'a Falcone'a – John Turturro.

Podczas konwentu DC Fandome, który odbył się kilka dni temu reżyser zdradził, skąd czerpał inspiracje przy pracy nad nowym filmem.

"Chinatown" było kluczową inspiracją. Jake Gittes prowadzi tam śledztwo w sprawie serii zbrodni i odkrywa, jak głęboko sięga korupcja w Los Angeles. W tym sensie "The Batman" jest więc klasycznym filmem noir. Seria morderstw, które bada Batman, jest pod tym względem bardzo podobna, wyjaśnił reżyser, powołując się rownież na inspirację takimi tytułami jak "Francuski łącznik" i "Taksówkarz". Ponieważ film jest opowieścią detektywistyczną, rozgrywającym się w policyjnym świecie i opowiadającym o korupcji thrillerem, traktujemy tę historię tak, jakby mogła się rzeczywiście wydarzyć. Batman nie ma więc nadprzyrodzonych umiejętności, a jedynie nadludzką pasję.
Pod pewnym względem zobaczymy tu genezę wielu przeciwników Batmana. Selina nie jest jeszcze Catwoman, to część drogi, jaką przejdzie jej postać. Oz (Oswald Cobblepot) nie jest jeszcze królem zbrodni, którym się stanie. Chwilowo jest po prostu Pingwinem i nie lubi tego przezwiska. Riddler zaś dopiero debiutuje, dodał Reeves. Powiązanie ze sobą tych postaci było jednym z wyzwań, ale też jednym z najbardziej ekscytujących elementów tworzenia tej historii. Cały film jest jak tocząca się kula śnieżna. Nieustannie czuć rosnące napięcie.

Film „The Batman” w reżyserii Matta Reevesa trafi do kin 25 czerwca 2021 roku.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!