"Wodecki Twist Festiwal": Koncert będzie transmitowany w internecie!

Wyjątkowy koncert odbędzie się już 27 września 2020 roku. Poznaliśmy cały program wydarzenia.

Festiwal "WODECKI TWIST" co roku inaugurowała piosenka „Zacznij od Bacha” w wykonaniu najznakomitszych chórów z całej Polski. Organizatorzy nie zamierzają rezygnować z tego zwyczaju. W związku z ograniczeniami epidemiologicznymi zostali zmuszeni przenieść wspólne śpiewanie z krakowskiego Rynku Głównego do sieci. I kto wie, być może jeszcze więcej osób włączy się w to wydarzenie? Zespoły chóralne z całej Polski przygotują nagranie piosenki Zbigniewa Wodeckiego i w niedzielę, 27 września 2020 roku, zaproszą do śpiewania widzów i fanów festiwalu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Tego samego dnia będzie można obejrzeć na żywo transmitowany z Teatr w Krakowie - im. Juliusza Słowackiego? wyjątkowy, jubileuszowy koncert w ramach 3. WODECKI TWIST 2020. Program gali pod tytułem „Dobrze, że jesteś” wypełnią najpiękniejsze piosenki i duety o miłości, które skomponował Zbigniew Wodecki, a także z jego lubianego przez publiczność repertuaru. Specjalne aranżacje na tę okazję przygotował Tomasz Szymuś, pod którego batutą wystąpią muzycy tego dnia. Zespołowi będą towarzyszyć artyści Santander Orchestra?. Na scenie pojawią się: Kuba Badach?, Ania Rusowicz, Natalia Kukulska? oraz Ewelina Cassette?, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Agnieszka Judycka i Daniel Malchar, związani z teatrem Słowackiego. Koncert poprowadzi Magda Miśka-Jackowska?. Część muzyczną uzupełnią audiowizualne materiały z archiwum. A w nich zarówno Zbigniew Wodecki, jak i charyzmatyczny, artystyczny Kraków.

Koncert transmitowany będzie na żywo na kanale YouTube Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego (Wodecki Twist Festiwal)? i dostępny w internecie bezpłatnie przez pół roku od daty premiery.

Będziecie oglądać?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!