Koncerty Katie Melua zostały odwołane. Jak zwrócić bilet?

Organizatorzy wydali oficjalne oświadczenie.

Planowane na 7, 8 i 9 października 2020 koncerty Katie Melua w Polsce zostały odwołane. W oświadczeniu organizatora czytamy:

Powodem odwołania koncertów jest rozwój sytuacji epidemiologicznej, ostatnie komunikaty władz, a zwłaszcza zakwalifikowanie Gdyni do żółtej strefy na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 września 2020 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Obowiązujące na obszarze żółtym zasady prowadzenia działalności związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, odbywającymi się m.in. w halach widowiskowo-sportowych – przy obecnej liczbie uczestników – uniemożliwiają nam przeprowadzenie tego koncertu.
Ponadto wczoraj, tj. 1 października 2020 władze Wielkiej Brytanii umieściły Polskę na liście krajów z których podróżujące osoby muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie.
Bezpieczeństwo fanów, osób pracujących przy koncertach oraz samych artystów jest dla nas najważniejsze. Odwołanie koncertów było trudną, ale jedyną możliwą do podjęcia decyzją. Podjęliśmy ją wspólnie z Artystką, jej managementem i agencją bookingową.
Liczymy na Państwa wyrozumiałość i współpracę.

Została uruchomiona procedura zwrotów biletów. Prosimy o zastosowanie się do wytycznych ustalonych przez serwisy biletowe:

[EVENTIM.PL]

Osoby, które zakupiły bilet za pośrednictwem Eventim.pl, informacje odnośnie zwrotu znajdą pod poniższym linkiem: https://www.eventim.pl/help/cancellation/

Zgodnie z postanowieniami tarczy antykryzysowej czas procesowania zwrotów, może się wydłużyć do 180 dni licząc od momentu rozwiązania umowy.

[BILETY.FM]

Osoby, które zakupiły bilet za pośrednictwem Bilety.fm, otrzymają zwrot na rachunek/kartę użytą do realizacji płatności za zamówienie. W przypadku biletów elektronicznych nie jest wymagana żadna dodatkowa akcja - zwrot nastąpi automatycznie. Zwrotu biletów kolekcjonerskich należy dokonać poprzez odesłanie ich wraz z dowodem zakupu (paragon lub fv) na adres:

bilety.fm

ul. Dąbrowskiego 38/405

70-100 Szczecin

Zwroty będą realizowane w ciągu 180 dni od daty odwołania koncertu na podstawie decyzji Parlamentu, który ustawowo przedłużył termin na zwrot środków za zakup biletów na koncert do 180 dni od rozwiązania umowy poprzez wprowadzenie art. 15 zp tzw. tarczy antykryzysowej (tj. ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw).

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!