Natalia Kukulska śpiewa etiudę Chopina "Ktoś Całkiem Nowy" [WIDEO]

Utwór pochodzi z płyty z wyjątkowymi kompozycjami, która trafiła do sprzedaży 28 sierpnia 2020 roku.

Utwór pochodzi z albumu Natalii Kukulskiej „Czułe struny”, który zawiera dziesięć kompozycji Fryderyka Chopina w aranżacjach Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Jana Smoczyńskiego, Adama Sztaby oraz Pawła Tomaszewskiego. Za warstwę tekstową odpowiada Natalia Kukulska oraz zaproszone przez nią cenione artystki: Bovska, Natalia Grosiak (Mikromusic), Kayah, Mela Koteluk oraz Gaba Kulka.

Zobaczcie wyjątkowe wykonanie Natalii Kukulskiej.

 
Dotykamy muzyki Fryderyka Chopina. Muzyki niezwykle kunsztownej i pomnikowej. Na pewno wymaga to odwagi, ale jeżeli w muzykę wkłada się całe serce, profesjonalizm i spotykają się ludzie o takich wrażliwościach i talentach, jak moi goście, może z tego wyjść coś pięknego, nowego, a zarazem przypominającego nam o wielkości pierwowzoru.

- mówi Natalia Kukulska.

„Czułe struny” to największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym, jak również wydarzenie bez precedensu na świecie. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu znamienitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała nasza najlepsza orkiestra - Sinfonia Varsovia. Obok orkiestry pojawiają wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Piotr Wrombel. Dodatkowym zaszczytem jest gościnny udział wybitnego pianisty, Janusza Olejniczaka, którego wykonania Chopina docenia cały świat. Za reżyserię i mix utworów odpowiedzialny jest niezwykle ceniony Leszek Kamiński.

W nagranie albumu twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!