Queen z milionem odtworzeń i dziesiątym numerem jeden!

Zespół Queen otrzymał nagrodę Million-Air w trakcie 2020 BMI London Awards - to wyróżnienie przyznawane artystom z Wielkiej Brytanii oraz Europy, których liczba odtworzeń w radiu przekroczyła milion. Grupa świętuje także dziesiąty w karierze numer jeden na brytyjskich listach sprzedaży.

Queen w tym roku otrzymało aż trzy wyróżnienia w ramach Million-Air awards: za utwory „Crazy Little Thing Called Love” – 7 mln odtworzeń w radiach, 40 lat na airplayu; „We Will Rock You” – 7 mln odtworzeń w radiach, 40 lat na airplayu; „We Are The Champions” – 6 mln odtworzeń w radiach, ponad 34 lata na airplayu. Łączna liczba odtworzeń trzech nagrodzonych singli to zachwycający wynik 20 milionów!

Nagrody zbiegły się z innym sukcesem – album „Live Around The World” trafił na szczyt list sprzedaży w UK. To pierwszy taki wynik od 1995 roku, kiedy to na najwyższej pozycji znalazło się wydawnictwo „Made in Heaven”. Łącznie to już 10. album Queen na pierwszej pozycji zestawienia. „Live Around The World” to kompilacja z najlepszymi nagraniami koncertowymi ostatniej dekady, w której trakcie legendarna grupa koncertowała z Adamem Lambertem.

Brian May i Roger Taylor tak zareagowali na wieści o nagrodach:

Cóż za miła niespodzianka! Bardzo wiele dla nas znaczy, że nasza muzyka wciąż dociera do odbiorców. A teraz trafia do zupełnie nowego pokolenia fanów rocka. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieć okazję do spotkań na żywo.

Queen i Adam Lambert wydali wspólnie do tej pory singiel „You Are The Champions” – lockdownowy hymn dla wszystkich zmagających się z pandemią na pierwszej linii frontu. W ciągu premierowego miesiąca klip zgromadził niemal 4 mln wyświetleń.

„European Rhapsody Tour” została przeniesiona na 2021 rok i zacznie się 23 maja koncertem w Bolonii, a zakończy 7 lipca występem w Madrycie. W ramach tournée grupa planuje 10-dniową rezydencję w londyńskiej O2 Arena.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!