Wojtek Cugowski powraca z nowym utworem "Nie czekaj na znak"

Utwór promuje nowy album artysty, który ukaże się wiosną 2021 roku.

Po blisko 25 latach kariery Wojtek Cugowski, znakomity gitarzysta, wokalista i kompozytor, którego znamy, chociażby z zespołu Bracia i projektu Cugowscy, debiutuje płytą solową! Album zapowiada singlowa piosenka "Nie czekaj na znak", w której znajdziemy wszystko to, co Wojtek w muzyce kocha najbardziej. 

Premiera teledysku 6 listopada 2020 roku o godz. 12:00

 
Mam nadzieję, że pierwsza piosenka z nadchodzącej płyty przypadnie Wam do gustu. Jestem pewien, że w przyszłym roku spotkamy się na koncertach promujących nową płytę. Tego Wam i sobie życzę.

– mówi Wojtek Cugowski.

Tomek Gołąb i Marcin Limek są współautorami muzyki do singla "Nie czekaj na znak". Tekst jest dziełem Wojtka Cugowskiego. Piosenka ma proste, ale jakże ważne przesłanie – nigdy się nie poddawać, wbrew opiniom otoczenia oraz innym przeciwnościom losu należy dążyć do wyznaczonego celu, bo czas nie stoi w miejscu.

Album ukaże się wiosną 2021 roku. Fani talentu Wojtka, którzy obserwują jego muzyczną karierę, na pewno nie będą zawiedzeni. Artysta tak mówi o zawartości płyty:

Co mogę powiedzieć na pewno: będzie sporo rocka, sporo gitar, również brzmienia akustyczne, ale szczególnie chciałbym zadbać o to, żeby pojawiły się dobre melodie. To jest to, co bardzo cenię w muzyce.

Najprawdopodobniej wszystkie teksty na płycie będą autorstwa Wojtka Cugowskiego. Muzyk tak to wyjaśnia:

To moja pierwsza płyta, tak naprawdę mój kolejny debiut, nie wiem, czy nie najważniejszy. Chciałbym więc, żeby całość była jak najbardziej "moja" i odzwierciedlała wszystko to, kim jestem i co chciałbym przekazać przez muzykę. Pisanie tekstów po polsku to dla mnie nowość, nie jest to łatwe, żeby napisać coś naprawdę sensownego, nie trywialnego, ale podejmuję to wyzwanie.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!