Enej zapowiada nowy album singlem "Grozi nam cud"

Krążek z największymi przebojami zespołu Enej ukaże się wiosną 2021 roku.

Muzycy pomimo panującej pandemii koronawirusa są bardzo aktywni zawodowo. Kilka miesięcy temu do sklepów trafił album "A skiela Wy?" z ludowymi pieśniami. Zespół Enej szykuje dla fanów kolejne wydawnictwo. Tym razem będzie to płyta z największymi przebojami. Znajdzie się na niej premierowy utwór "Grozi nam cud"

Zobacz teledysk:

 

W opisie klipu czytamy:

“Grozi nam cud” to piosenka o nostalgicznym charakterze, spokojna, lecz nie pozbawiona ukrytej energii, która ujawnia się po przesłuchania całego utworu. Niezwykle ważnym elementem całości jest także tekst, w którym znaleźć można istotne, uniwersalne pytania pojawiające się w formie metaforycznego dialogu. Warty uwagi jest również z pewnością teledysk towarzyszący piosence, obraz idealnie wpisujący się w charakter całości, umieszczający tajemniczy świat muzyki w znanej nam rzeczywistości.

Na ostatnim albumie "A skiela Wy?" znalazło się 12 pieśni i piosenek ludowych zebranych i zaaranżowanych na nowo przez zespół Enej oraz dwie znane wszystkim autorskie kompozycje w kompletnie nowej odsłonie, to pełen szacunku ukłon w stronę tradycji, a zarazem nadanie jej młodzieńczych barw. Materiał tworzą utwory z Warmii, Mazur, Kurpi, Lubelszczyzny, Podhala, Kaszub i Ukrainy oraz takie, które pojawiały się niemal we wszystkich regionach Polski na przestrzeni dziejów.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!