Budka Suflera i Felicjan Andrzejczak prezentują nowy singiel "10 lat samotności"

To tytułowy utwór z nowego albumu zespołu, który ukaże się 20 listopada 2020 roku.

Tekst do piosenki „10 lat samotności” napisał sam przyjaciel Zbigniew Hołdys. Muzykę stworzył Romuald Lipko. Teledysk, który możecie zobaczyć poniżej, zrealizował Jan Marciniak.

Premiera klipu 10 listopada 2020 roku godz. 10:00

 
„10 lat samotności” to tytuł płyty oraz utworu, który chcemy państwu zaprezentować. W nagraniu pomogli nam dwaj gitarzyści: Darek Bafeltowski i Piotrek Bogutyn. Jakże delikatnej w tym momencie roli klawiszowca podjął się Piotr Sztajdel. Całość drużyny dopełnił Robert Dudzic, dźwiękowiec i producent od trzydziestu lat działający na rynku USA. Ta i pozostałe piosenki to naturalna reakcja ludzi na smutek, żal, złość, rozgoryczenie. Ludzi, którzy włożyli w te dźwięki, to co mieli: talent, entuzjazm, szaleństwo, wyobraźnię, serce… Powstała scena dźwięków, jakiej nie planowaliśmy, ale przez to, być może niezwykła.

- mówi zespół.

Romuald Lipko zmarł 6 lutego 2020 roku. Artysta skomponował takie utwory jak „Jolka, Jolka pamiętasz” czy „Jest taki samotny dom”. Był autorem wielu przebojów, nie tylko Budki Suflera. Utwory pisał między innymi dla Anny Jantar („Nic nie może wiecznie trwać”), Zdzisławy Sośnickiej („Aleja Gwiazd”), czy Urszuli („Dmuchawce, latawce, wiatr”). Był jednym z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich lat.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!