Nowy album Kylie Minogue "Disco" bije rekordy popularności

Płyta trafiła do sprzedaży 6 listopada 2020 roku i od razu pobiła serca fanów na całym świecie. Dowodem na to są wyniki sprzedaży.

Kylie Minogue jest pierwszą kobietą  w Wielkiej Brytanii, której albumy osiągnęły numer jeden w pięciu różnych dekadach! Album został również bardzo dobrze przyjęty przez grono krytyków muzycznych. Tylko w Wielkiej Brytanii w dniu premiery płytę zakupiło 55 tys. fanów. Jest to najlepszy wynik w 2020 roku, który z powodu pandemii koronawirusa nie sprzyja przemysłowi muzycznemu. 

Tak artysta dziękowała za to wyróżnienie:

 

"Disco" jest pierwszym albumem od czasu wydania "Golden" w 2018 roku, który był numerem 1. w Wielkiej Brytanii i Australii. W sumie single Kylie spędziły ponad 300 tygodni w oficjalnych brytyjskich listach przebojów Top 40 i sprzedały ponad 80 milionów albumów na całym świecie. Kylie otrzymała kilka nagród i wyróżnień, w tym trzy BRIT Awards, dwie MTV Music Awards i Grammy. Jej występ w Glastonbury 2019 był najbardziej oglądanym telewizyjnym momentem w historii festiwalu. Koncepcje wizualne do filmu "Disco" zostały stworzone przez Kylie wraz z dyrektor kreatywną Kate Moross i reżyserką wideo Sophie Muller.

 

Kylie Minogue urodziła się 28 maja 1968 roku Melbourne. Piosenkarka ma na swoim koncie aż 15 studyjnych albumów. Ostatni "Golden" miał premierę 6 kwietnia 2018 roku. Promują go single "Dancing" i "Stop me from Falling". Krążek dotarł na pierwsze miejsca list przebojów w Wielkiej Brytanii i Australii. Gwiazda w 2018 roku obchodziła swoje 50. urodziny.

Zobaczcie koniecznie nasze zestawienie, w którym przedstawiliśmy jej największe metamorfozy.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!