Młoda wokalistka złożyła hołd Whitney Houston nową wersją hitu "How Will I Know"

La Lana postanowiła zrobić niespodziankę fanom i jednocześnie oddać hołd jednej ze swoich ulubionych artystek - Whitney Houston.

35 lat po premierze singla “How Will I Know” La Lana wypuszcza zupełnie nową, taneczną wersję utworu, której producentem jest Guy Arthur – świeża, obiecująca twarz na europejskiej scenie muzyki dance. Do utworu powstał klip w klimacie lat osiemdziesiątych, w którym La Lana dzieli się z fanami nie tylko najważniejszymi momentami swojej kariery, ale też ujęciami z życia prywatnego. Całość można zobaczyć poniżej.

 
Odkąd byłam dzieckiem, podziwiałam Whitney. Była dla mnie wzorem do naśladowania i nigdy nie myślałam, że kiedykolwiek w życiu zrobię remake jednego z jej największych hitów. Guy Arthur wykonał niesamowitą pracę przy produkcji. Chcę podziękować każdemu, kto pracował przy tej piosence, za to, że mogę podzielić się nią z fanami, w tym trudnym i szalonym czasie.

– La Lana

Główną inspiracją przy produkcji tego numeru był ponadczasowy oryginał. Kiedy tworzyłem nową wersję, zależało mi na zachowaniu pewnych elementów, które brzmiałyby, jak żywcem wyjęte z połowy lat 80, ale jednocześnie całość brzmiała na miarę 2020 roku. La Lana zrobiła mega robotę swoim wokalem, który w tym nagraniu gra "pierwsze skrzypce" i myślę, że z moją produkcją łączy się idealnie.

– Guy Arthur

Album „Whitney Houston”, debiut artystki z 1985 roku i pierwszy, który osiągnął status Diamentowej Płyty RIAA (13 x platyna), został uczczony na początku tego roku wydaniem kolekcjonerskiego albumu winylowego. Wydany przez Arista Records w Walentynki 1985 roku album Whitney Houston spędził 14 kolejnych tygodni na pierwszym miejscu Billboard. „Whitney Houston” był najlepiej sprzedającym się albumem 1986 roku w Stanach Zjednoczonych i pierwszym albumem artystki, który znalazł się na szczycie listy Albumu Roku Billboard.W 2013 roku Whitney Houston została wprowadzona do Grammy Hall of Fame, który od 1973 roku honoruje nagrania o trwałym znaczeniu historycznym, które mają co najmniej 25 lat.

Whitney Houston została uznana za najczęściej nagradzaną artystkę wszech czasów przez Guinness World Records i z ponad 200 milionami sprzedanych płyt na całym świecie pozostaje jedną z najlepiej sprzedających się artystek.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!