Sting zapowiada nowy album duetem z Zucchero

W serwisach cyfrowych pojawił się "September" - wspólny utwór Stinga i Zucchero, zapowiedź płyty "Duets" Stinga, która ukaże się 19 marca 2021 roku.

Autorem utworu są sami muzycy, a za miks odpowiada czterokrotny zwycięzca Grammy, Robert Orton. Zanim utwór pojawi się na albumie „Duets”, będzie go można usłyszeć również na „D.O.C. Deluxe” Zucchero – wydawnictwo ukaże się 11 grudnia 2020 roku. Nowego singla możecie posłuchać poniżej.

 

Zucchero przyznaje:

Gdy pracuję ze Stingiem, niczego nie da się przewidzieć z góry. Zadzwonił do mnie i poprosił o napisanie włoskiego tekstu do piosenki, którą właśnie skomponował. Utwór z miejsca mi się spodobał, więc postanowiliśmy zrobić z niego duet. Śpiewamy w nim o zawieszeniu, jakie nas dotyka od paru miesięcy oraz nadziei na powrót do normalnego życia. Nawet dziś mamy nadzieję, że ten tytułowy „Wrzesień” nadejdzie jak najszybciej.

Sting dodaje:

„September” zrodziło się jako odpowiedź na pandemię. Gdy wszystkie dni zdawały się być takie same, patrzyliśmy w stronę września jako momentu, w którym wszystko się skończy, przyjdzie deszcz i wszystko zmyje. Utwór ma włoski klimat, dlatego stwierdziłem, że warto zadzwonić do Zucchero z prośbą o przygotowanie kilku linijek po włosku. Skończyło się na tym, że razem zaśpiewaliśmy. Przyjaźnimy się ponad 30 lat, więc wszystko wyszło bardzo naturalnie.

Producentami wykonawczymi „Duets” są Guénaël „GG” Geay i Martin Kierszenbaum, a mastera wszystkich utworów dokonał Gene Grimaldi w Oasis Mastering w Los Angeles.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!