"Sea of Love": Zespół Roxette udostępnił ostatnią piosenkę, którą nagrała Marie

W pierwszą rocznicę śmierci piosenkarki jej rodzina opublikowała ostatni utwór, który Marie Fredriksson nagrała solo.

9 grudnia 2020 roku  minął rok od śmierci Marie Fredriksson. Z okazji rocznicy został opublikowany utwór "Sea of Love" wydany z inicjatywy rodziny, aby uczcić pamięć Marie. To ostatnia piosenka nagrana przez piosenkarkę. Zainspirowana demonstracjami w Sztokholmie po ataku terrorystycznym na Drottninggatan w 2017 roku oraz morzem ludzi, którzy zgromadzili się, aby pokazać swoją miłość i zaapelować o pojednanie. Utworu możecie posłuchać poniżej.

 

Zespół Roxette powstał w 1986 roku z inicjatywy przyjaciół gitarzysty Pera Gesslego oraz wokalistki Marie Fredriksson. Szwedzki duet ma na koncie ponad 60 milionów sprzedanych albumów i ok. 25 milionów singli. W środowisku muzycznym byli nazywani współczesną Abbą. Ich największe przeboje "It Must Have Been Love", "How Do You Do", "Joyride" czy "Listen To Your Heart" na zawsze pozostaną w pamięci milionów fanów na całym świecie.

Marie Fredriksson zmarła o poranku 9 grudnia 2019 roku w swoim domu. Wokalistka zespołu Roxette zmagała się z guzem mózgu, który wykryto u niej w 2002 roku. Osierociła dwójkę dzieci.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!