Roxette prezentuje wyjątkową kolekcję niepublikowanych nagrań

Dziś do sklepów trafił album "Bag of Trix - Music From The Roxette Vaults" - kolekcji 46 niepublikowanych nagrań i rozmaitych rarytasów - utworów demo, alternatywnych miksów, hiszpańskich wersji językowych czy bonusów z długiej i pełnej sukcesów kariery Roxette, która trwała od 1986 do 2016 roku.

"Bag of Trix - Music From The Roxette Vaults" w formacie cyfrowym ukazywała się w czterech częściach. Pierwsze trzy części dostępne były już w październiku i listopadzie. Ostatnia, czwarta ma premierę w dniu dzisiejszym, razem z wydaniami fizycznymi 4 LP i 3 CD.

"Bag Of Trix" pozwala dogłębnie przyjrzeć się twórczości jednej z najbardziej fascynujących popowych szwedzkich grup. Weźmy, chociażby alternatywny, przygotowany przez Briana Maloufa na amerykański rynek miks "Joyride" - czwartego numeru 1 Roxette na liście Billboard Hot 100. W albumowej wersji to klasyczne Roxette, ale niewielu poza USA słyszało intensywny, pełen bezpośredniej energii "amerykański" miks.

 

Wydawnictwo skrywa także coś dla fanów Marie Fredriksson - trzy nagrane w domowych warunkach dema jej własnych piosenek "Pocketful Of Rain", "Beautiful Boy" i "Waiting For The Rain", z których tylko ostatnia trafiła na album Roxette.

Oboje z Marie uwielbialiśmy być w studiu i nagrywać. Teraz, z perspektywy czasu trudno uwierzyć, że wyprodukowaliśmy aż tyle materiału - znacznie więcej niż wydaliśmy. Chyba po prostu porwał nas ten szalony cyrk, jakim było Roxette. Utwory, które powstały "tylko" z myślą o bonusach na japoński rynek czy te, które nigdy nie zostały wydane, dziś wydają się bardzo ciekawą częścią naszego katalogu. Dlatego uważam, że "Bag Of Trix" to ciekawe muzyczne doświadczenie, szczególnie dla tych, którzy byli z nami przez wiele lat.

- wspomina z Per Gessle.

Na "Bag Of Trix" znalazło się również akustyczne demo "Hotblooded", jak również akustyczna wersje drugiego numeru 1 duetu w Stanach Zjednoczonych, czyli "Listen To Your Heart", która razem z coverem "Help!" The Beatles została nagrana w studiach Abbey Road w Londynie jesienią 1995 roku.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!