Powstaje film o Whitney Houston. Wiemy, kto zagra główną rolę

Nad produkcją pracuje sam Anthony McCarten, twórca scenariuszy do takich filmów jak "Bohemian Rhapsody" czy "Teoria wszystkiego".

Film pod tytułem "I Wanna Dance With Somebody” powstaje za zgodą rodziny zmarłej piosenkarki. Nieoficjalnie mówi się, że obraz ma poprawić wizerunek Whitney Houston, po dokumencie "Whitney" z 2018 roku. Przedstawiono w nim wiele kontrowersyjnych faktów z życia gwiazdy, które nie do końca przedstawiały ją i jej rodzinę w dobrym świetle.

Poznaliśmy właśnie nowe szczegóły dotyczące produkcji. W głównej roli wystąpi Naomi Ackie. Aktorka zachwyciła twórców filmu na pierwszych zdjęciach testowych. Reżyserka Stella Meghie powiedziała:

Spędziliśmy większą część minionego roku na wyczerpujących poszukiwaniach aktorki, która mogłaby wcielić się w Whitney Houston. Naomi Ackie imponowała nam na każdym etapie tego procesu. Poruszyła mnie jej zdolność do uchwycenia zarówno scenicznej osobowości ikony, jak i człowieczeństwa w jej życiu prywatnym.

Prawa do filmu zakupiło studio TriStar Pictures. Za scenariusz do filmowej biografii artystki zajmie się Anthony McCarten – trzykrotnie nominowany do Oscara scenarzysta, który pracował między innymi nad filmami „Bohemian Rhapsody”, „Teoria wszystkiego” o Stephenie Hawkingu, „Czas mroku” o Winstonie Churchillu oraz ostatnio do „Dwóch papieży”, którego bohaterami są Benedykt XVI oraz Franciszek.

Według nieoficjalnych informacji film trafi do kin 24 listopada 2022 roku.

Nie będzie to pierwsza tego typu produkcja. Przypominamy, że w 2015 roku premierę miał film fabularny "Whitney". W główną rolę wcieliła się wówczas Yaya DaCosta. Obraz nie zebrał zbyt pochlebnych recenzji.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!