Freddie Mercury jako pasterz w szopce bożonarodzeniowej we Włoszech!

roGwiazdy muzyki m.in. Freddie Mercury, David Bowie, Louis Armstrong i Luciano Pavarotti "wystąpili" w nietypowych rolach w jednej z włoskich szopek świetlnych.

Autorem oryginalnej instalacji jest Marco Lodola, którego pracę można oglądać w Galerii Uffizi we Florencji. Według opisu szopki bożonarodzeniowej artysta zaprasza nas do refleksji nad światłem w jednym z najciemniejszych momentów w naszej historii.

Szopka jest popowa, ponieważ jest ożywiona ciekawymi, podświetlanymi figurami z pleksi, które reprezentują gwiazdy popularnej włoskiej piosenki. Artyści, którzy wystąpili na scenie Ariston podczas Festiwalu w Sanremo, najpopularniejszego krajowego wydarzenia piosenki w historii. Jest Lucio Dalla i Gigliola Cinquetti w przebraniu Giuseppe i Marii. Renzo Arbore, Rino Gaetano, Luciano Pavarotti, Mina, Rita Pavone, Max Pezzali, Caterina Caselli, Laura Pausini, jak i anioły i pasterze. Ale także Freddie Mercury, Louis Armstrong, David Bowie.

Galeria Uffizi pozostaje zamknięta dla odwiedzających ze względu na pandemię. Jednak dzieło Marca Lodoli można oglądać z zewnątrz - praca została wystawiona w oknach budynku i jest widoczna także z brzegów rzeki Arno oraz z Mostu Złotników - Ponte Vecchio.

Podobnie jak figurki w szopce jesteśmy orkiestrami bez widowni, teatrami bez scenariusza, sceną czekającą na swoją gwiazdę.

- tak opisał swoją pracę Lodoli.oba

Zobaczcie, jak prezentuje się Freddie Mercury w postaci pasterza!

Co myślicie o tym pomyśle?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!