Joanna Kulig i Zbigniew Wodecki zaśpiewali "Cichą noc"

Archiwalne nagranie z udziałem Zbigniewa Wodeckiego zostało odnalezione po 15 latach! Fundacja imienia artysty zaprosiła do wspólnego zaśpiewania kolędy aktorkę - Joannę Kulig.

Córka Zbigniewa Wodeckiego - Kasia Wodecka-Stubbs - opowiedziała o tym, dlaczego fundacja zdecydowała się na upublicznienie nagrania.

To nasza świąteczna niespodzianka, ale i ogromna potrzeba, aby podzielić się z naszą publicznością czymś szczególnym – mówi Kasia Wodecka-Stubbs. Pod koniec trudnego roku wszyscy szukamy ciepła i nadziei. Muzyka niesie je nieustannie, a ten duet ma właśnie taką dobrą, pełną nadziei aurę. Z radością prezentujemy naszą „Cichą noc” tuż przed tegorocznym Bożym Narodzeniem jako tę kolędę, która w magiczny sposób rozpięta jest między niebem a ziemią.

Posłuchajcie!

 
Specjalne podziękowania dla Joasi Kulig. Dziękujemy też Zbyszkowi Stelmasiakowi za odnalezienie nagrania Zbigniewa Wodeckiego z przed laty. Dziękujemy również Rafałowi Stępniowi, Michałowi Barańskiemu i Krzysztofowi Gradziukowi za muzykę i Karolowi Mańkowskiemu za jej mix. Tomkowi Kolarskiemu za wsparcie. Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie za gościnę. Podziękowania również dla Studia Quality. Mamy nadzieję, że rok 2021 przyniesie wiele dobrego i że będziemy mogli spotkać się osobiście w czerwcu podczas kolejnej edycji festiwalu WODECKI TWIST – dodaje Kasia Wodecka-Stubbs. Wszystkim, którzy chcieliby przypomnieć sobie tegoroczny koncert o miłości „Dobrze, że jesteś” z przepięknych wnętrz Teatru im. Słowackiego w Krakowie, polecamy festiwalowy kanał YouTube, gdzie cały czas można go obejrzeć.

- dodała córka artysty.

Zbigniew Wodecki zmarł trzy lata temu - 22 maja 2017 roku. Pokochaliśmy go za wyjątkowe poczucie humoru, dystans do siebie, wielkie serce i oczywiście za wspaniałą muzykę.

Zobacz też:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!