"Kajko i Kokosz": Netflix prezentuje zwiastun pierwszego polskiego serialu animowanego

Premiera serialu "Kajko i Kokosz" zaplanowana jest na 28 lutego 2021 roku.

Główni bohaterowie historii to Kajko i Kokosza, słowiańscy wojownicy walczący z armią Zbójcerzy. Jak podano w informacji prasowej, każdy z odcinków serialu Netfliksa ma stanowić odrębną historię. Do sieci trafił pierwszy oficjalny zwiastun, który możecie zobaczyć poniżej.

 
Serial „Kajko i Kokosz” to kino producenckie, które postanowiłam zrealizować, aby uczcić pamięć Janusza Christy. Ogromna część polskiej literatury, w tym komiksy Mistrza zasługują na ekranizację i to nie tylko ze względu na ogromną, wciąż rosnącą popularność i rzeszę wiernych fanów, ale też ze względu na potencjał filmowy historii i unikatową warstwę plastyczną. Właśnie te wyjątkowe walory komiksu „Kajko i Kokosz” przekonały mnie, że warto podjąć wyzwanie i zmierzyć się z czymś tak ogromnym i ważnym dla naszej kultury. Mam nadzieję, że nasz entuzjazm i zaangażowanie w projekt przełożą się na pozytywne wrażenia widzów serialu.

- mówi Pomysłodawczyni i showrunnerka serialu Ewelina Gordziejuk.

Serial "Kajko i Kokosz" powstał na podstawie słynnego komiksu autorstwa Janusza Christy, który po raz pierwszy został opublikowany w 1972 roku.

Będziecie oglądać?

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!