Zespół Ira zapowiada nowy album utworem "Zimowa"

Po dwóch rockowych singlach przyszła kolej na nastrojową balladę.

Zespół IRA prezentuje nowy singiel z nadchodzącej płyty, która ukaże się w maju 2021 roku. Tym razem jest to piękna ballada o tytule „Zimowa”, która idealnie wpasowuje się w aurę za naszymi oknami. Utwór dostępny jest we wszystkich serwisach muzycznych.

Do piosenki powstał teledysk, który wyreżyserował Artur Gadowski oraz Rafał Spreng.

Premiera klipu 19 lutego 2021 roku o godz. 12:00.

 

Artur GadowskiZespół IRA zagrał akustyczny koncert w Kuźni Kulturalnej! [WIDEO]

Ostatni album zespołu Ira "My" ukazał się w 2016 roku z okazji 30-lecia istnienia zespołu. Utworami, które promowały płytę były "Wybacz", „Powtarzaj to” oraz „Wymyśleni”. Krążek zyskał status złotej płyty.

Grupa IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, założył ją gitarzysta Kuba Płucisz, jednak jej najbardziej rozpoznawalnym członkiem w zasadzie od samego początku był wokalista, Artur Gadowski. Zespół zaczynał od grania dość łagodnej, melodyjnej odmiany metalu, z czasem - kiedy zyskiwał coraz większą popularność - przesuwał się coraz bardziej w stronę delikatniejszych brzmień i bardziej popowego charakteru swoich piosenek.

Artur GadowskiTOP 10 największych przebojów zespołu IRA

Pierwszym wielkim sukcesem komercyjnym zespołu była wydana w 1991 roku płyta "Mój dom", druga w oficjalnej dyskografii. To właśnie na niej znalazło się kilka klasycznych już dziś przebojów zespołu, takich jak m.in.: "Bierz mnie" czy tytułowy "Mój dom" - zaraz po premierze płyty można je było na okrągło usłyszeć w radio czy telewizji.

Zespół zawiesił działalność w 1996 roku, ale już pół dekady później powrócił i z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Mimo licznych zmian składu - najważniejsza to opuszczenie zespołu przez jego założyciela, Płucisza - grupa nadal funkcjonuje bardzo aktywnie, nagrywa kolejne płyty i gra koncerty.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!