Grupa Crowded House zapowiada nowy album singlem "To The Island"

Kultowa grupa Crowded House zapowiada pierwszy po ponad dekadzie album studyjny. "Dreamers Are Waiting" ukaże się 4 czerwca 2021 roku. Już teraz można posłuchać singla zapowiadającego wydawnictwo, "To The Island".

Do utworu powstał klip w reżyserii Neila Finna i Marka Simona Browna. Zdjęcia zrealizowano w Nowej Zelandii, Irlandii oraz Los Angeles. Teledysk możecie zobaczyć poniżej.

 

Do członków-założycieli Neila Finna i Nicka Seymoura dołączyli producent i klawiszowiec Mitchell Froom, gitarzysta i wokalista Liam Finn oraz jego młodszy brat, perkusista Elroy Finn. Taki skład pojawił się w studiu i ten sam będzie można zobaczyć oraz usłyszeć na trasie koncertowej Crowded House w Nowej Zelandii. Tournee rozpocznie się 4 marca. Jak wyjaśnia Neil Finn:

Zawsze obawiałem się powtarzania tych samych formuł. Jednak udało nam się znaleźć świeży i autentyczny sposób na ponowne podejście do Crowded House. Ze świadomością całej naszej historii oraz jak i dlaczego to się wszystko w ogóle zaczęło. Mentalność i filozofia pierwotnego składu zespołu są wciąż w nas obecne, szczególnie, że Mitchell do nas wrócił. Pracuje się nam zupełnie inaczej.

Po udziale Neila Finna w świetnej trasie Fleetwood Mac, Neil i Nick Seymour mają pełno energii i inspiracji do stworzenia nowego rozdziału w dziejach Crowded House. Na ich muzyce zdążyły wychować się nowe pokolenia. Teraz wreszcie będą miały okazję zobaczyć, jak zespół wykonuje na żywo swoje kultowe hity z 35-letniej kariery, a także posłuchać premierowego materiału.

Mieliśmy to szczęście, że udało nam się zakończyć nagrania w studiu tuż przed lockdownem. Potem szlifowaliśmy je zdalnie. Jesteśmy podekscytowani i niezmiernie wdzięczni, że znowu jesteśmy w tym samym pomieszczeniu. Robimy próby do naszej trasy po Nowej Zelandii. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli koncertować także w pozostałych częściach globu.

– podsumowuje Neil Finn.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!