Krakowski klub udostępnił archiwalne zdjęcia z koncertu Kory

Na fotografiach z 1982 roku możemy zobaczyć, jak wyglądały początki kariery zespołu Maanam. Autorem zdjęć jest Maciej Dyląg.

Na oficjalnym facebookowym profilu Klubu pod Jaszczurami zostały udostępnione zdjęcia z koncertu zespołu Maanam z 1982 roku, który odbył się w Krakowie. Czarno-białe fotografie autorstwa Macieja Dyląga nigdy wcześniej nie były publikowane. Ponad setkę zdjęć możecie zobaczyć poniżej.

KoraJak dobrze znasz piosenki zespołu Maanam? [QUIZ]

Holograficzna Kora jest już gotowa do trasy koncertowej. W projekt zaangażował się jej mąż Kamil Sipowicz, udostępniając wizerunek artystki. Do stworzenia „wirtualnej Kory” wykorzystano technologię Deep Fake, bazującą na sieciach neuronowych i sztucznej inteligencji, która potrafi „uczyć się” ludzkich twarzy, bazując wyłącznie na zdjęciach. Do „nauczenia się” twarzy Kory w algorytm wgrano kilka tysięcy zdjęć wizerunku artystki z lat 90-tych. Tak przygotowany model twarzy został nałożony na twarz aktorki - Aleksandry Popławskiej, która zaangażowała się w projekt, wykonując jeden z hitów Kory w remiksie Deep Domka – „Po prostu bądź”.

Olga Jackowska, znana lepiej wszystkim jako Kora zmarła 28 lipca 2018 roku po kilkuletniej walce z chorobą nowotworową. Była niewątpliwie jedną z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rockowej, nazywana często „kolorowym ptakiem”, autorka tekstów, producentka i osobowość telewizyjna.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!