"Gambit Królowej": powstanie musical inspirowany popularnym serialem Netfliksa

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Fani liczyli na kolejny sezon jednego z najpopularniejszych seriali ostatnich miesięcy, a tymczasem okazuje się, że powstanie musical. Co o nim wiemy?

"Gambit Królowej” to jeden z najpopularniejszych miniseriali ubiegłego roku. Fabuła oparta na powieści Waltera Tevisa. Fascynująca podróż Beth Harmon od samej młodości i raczkowania w świecie wysublimowanej gry, aż po zostanie Mistrzem Szachowym Świata w latach 60. ubiegłego wieku. Swój umysł ćwiczyła w każdej możliwości, nawet jeśli w danym momencie nie posiadała planszy do gry przy sobie. Jednym z sukcesów produkcji było przypomnienie lekko zapomnianej, acz pięknej gry w szachy.

Anya Taylor-Joy jako Beth Harmon w serialu 'Gambit Królowej'. 24-latka zdobyła właśnie Złoty Glob za swoją rolę. "Gambit Królowej": 10 podobnych seriali, które również mogą Ci się spodobać

Portal Variety zdradził ostatnio, że prawa do adaptacji serialu „Gambit królowej" na Broadwayu, wykupiła firma Level Forward. Co ciekawe współzałożycielką tej firmy jest wnuczka Walta Disneya. Prace nad musicalem już ruszyły. W oficjalnym oświadczeniu jego twórców czytamy:

To zaszczyt być odpowiedzialnymi za przeniesienie "Gambitu królowej" na scenę poprzez ukochane i trwałe rzemiosło teatru muzycznego. Ta historia to syreni śpiew wśród naszych współczesnych zmagań o równość płciową i rasową, dlatego nie możemy się doczekać, aż ruszymy z tym projektem do przodu.

Serial "Gambit Królowej", w którym główną rolę zagrała Anya Taylor-Joy, otrzymał dwa Złote Globy i dwie nagrody Critics Choice. Bardzo szybko stał się też jednym z najczęściej oglądanych miniseriali Netfliksa z ponad 62 milionami widzów w pierwszym miesiącu od premiery.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!