Przebój Queen "Bohemian Rhapsody" pobił kolejny rekord

Ta kultowa piosenka z repertuaru zespołu Queen ma już na swoim koncie wiele wyróżnień. Teraz można do nich dodać kolejne.

Zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki, poinformowało ostatnio, że utwór "Bohemian Rhapsody" uzyskał status Diamentowej Płyty w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że jego sprzedaż przekroczyła liczbę 10 milionów egzemplarzy! Do tej pory nie udało się tego osiągnąć, żadnemu brytyjskiemu zespołowi. 

Tek ten wielki sukces skomentował Brian May:

Jest to niesamowita wiadomość. Muszę siebie uszczypnąć, żeby upewnić się, czy to prawda. Wykracza to poza wszelkie najdziksze marzenia, jakie mieliśmy. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy wierzyli w nas przez te lata. 

Warto również wspomnieć, że oficjalny teledysk ma już ponad miliard wyświetleń.

 

Kilka miesięcy temu utwór „Bohemian Rhapsody” przekroczył liczbę 1,6 miliarda odtworzeń w streamingu na całym świecie. Wynik ten to suma odtworzeń z wszystkich platform streamingowych takich jak Spotify, Apple Music czy Deezer oraz wyświetleń w na kanale Youtube. Na pozostałych miejscach uplasowały się następujące utwory „Smells Lile Teen Spirit” Nirvany, „Sweet Child O' Mine” i „November Rain” Guns N' Roses oraz „Take On Me” zespołu A-ha.

Steve Vai, Nuno Bettencourt, Zakk Wylde,Yngwie Malmsteen, Tosin Abasi and Brian May JAMBrian May z przyjaciółmi wykonał niesamowitą wersję "Bohemian Rhapsody"

Piosenka ta zyskała drugie życie, dzięki filmowi „Bohemian Rhapsody” w reżyserii Dextrera Fletchera oraz Brayana Singera, który znajduje się aktualnie na pierwszym miejscu najpopularniejszych muzycznych biografii. Obraz przedstawia historię legendarnego wokalisty zespołu Queen i ich drogę do sławy. W rolach głównych oprócz niesamowitej kreacji Ramiego Maleka występują, Gwilym Lee, który gra Briana Maya, Ben Hardy wcielił się w Rogera Taylora, a Joe Mazzello jako basista John Deacon.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!