Ira powraca z nowym albumem. Poznaliśmy nowe szczegóły

Album "Jutro" trafi do sprzedaży 14 maja 2021 roku.

Zespół IRA powraca z dwunastą studyjną płytą „Jutro”. Ukaże się już 14 maja 2021 roku i znajdzie się na niej 11 utworów, a pośród nich takie single jak „W górę patrz”, „Zimowa”, „Chciałbym”, czy „Za późno już”. Na płycie nie zabraknie mocnego gitarowego grania oraz pięknych ballad.

Jednym z singli promujących album jest utwór "Zimowa":

 

Ostatni album zespołu Ira "My" ukazał się w 2016 roku z okazji 30-lecia istnienia zespołu. Utworami, które promowały płytę były "Wybacz", „Powtarzaj to” oraz „Wymyśleni”. Krążek zyskał status złotej płyty.

Grupa IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, założył ją gitarzysta Kuba Płucisz, jednak jej najbardziej rozpoznawalnym członkiem w zasadzie od samego początku był wokalista, Artur Gadowski. Zespół zaczynał od grania dość łagodnej, melodyjnej odmiany metalu, z czasem - kiedy zyskiwał coraz większą popularność - przesuwał się coraz bardziej w stronę delikatniejszych brzmień i bardziej popowego charakteru swoich piosenek.

Artur GadowskiTOP 10 największych przebojów zespołu IRA

Pierwszym wielkim sukcesem komercyjnym zespołu była wydana w 1991 roku płyta "Mój dom", druga w oficjalnej dyskografii. To właśnie na niej znalazło się kilka klasycznych już dziś przebojów zespołu, takich jak m.in.: "Bierz mnie" czy tytułowy "Mój dom" - zaraz po premierze płyty można je było na okrągło usłyszeć w radio czy telewizji.

Zespół zawiesił działalność w 1996 roku, ale już pół dekady później powrócił i z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Mimo licznych zmian składu - najważniejsza to opuszczenie zespołu przez jego założyciela, Płucisza - grupa nadal funkcjonuje bardzo aktywnie, nagrywa kolejne płyty i gra koncerty.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!