Brian May potwierdza: Queen chce wydać nowy album z Adamem Lambertem

Queen i Adam Lambert do tej pory zagrali wspólnie 218 koncertów dla ponad trzech milionów osób. Teraz przyszła pora, aby nagrać wspólnie materiał na nową płytę. Brian May zdradził, czy do tego dojdzie.

Adam Lambert dołączył do zespołu Queen w 2011 roku, kiedy brał udział w 8. edycji talent show „Idol”. Zajął wtedy drugie miejsce, jednak jego wykonanie „We Are The Champions” docenił sam Brian May i zaproponował mu współpracę. Od tamtego momentu jego kariera nabrała tempa.

Queen i Adam Lambert wydali wspólnie do tej pory singiel „You Are The Champions” – lockdownowy hymn dla wszystkich zmagających się z pandemią na pierwszej linii frontu. W ciągu premierowego miesiąca klip zgromadził niemal 4 mln wyświetleń.

Czy doczekamy się ich wspólnego albumu? W jednym z ostatnich wywiadów Brian May zdradził:

Tak naprawdę Adam, Roger i ja byliśmy w studiu, zobaczyć co z tego wyjdzie. Ale do tej pory nie powstało jeszcze nic, co trafiłoby w samo sedno. Nie zrezygnowaliśmy z pomysłu nagrywania wspólnego albumu, ale jak dotąd nic jeszcze się nie zrodziło. Szczerze mówiąc, życie się wywróciło i trudno jest teraz działać w studiu. Może sytuacja się zmieni, ale nie sądzę, żeby zmieniła się szybko. Ja jestem jednak dobrej myśli. Bardzo dobrze pracuje nam się z Adamem. Jest wspaniałym wokalistą.

Maria Gil14-latka wzruszyła jurorów hitem "Love Of My Life" zespołu Queen

Przypominamy, że „European Rhapsody Tour” została przeniesiona na 2022 rok. Bilety zakupione w 2020 roku zachowują nadal ważność. Fani mogą nabyć dodatkowe bilety na koncerty w Glasgow. Trasa rozpocznie się 30 maja 2022 roku koncertem w Manchesterze. 

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!