Powstał pośmiertny album Prince'a. Posłuchaj pierwszego singla

The Prince Estate oraz Legacy Recordings prezentują nowy album Prince'a zatytułowany "Welcome 2 America".

Enigmatyczny, niesamowicie prowokacyjny, a przy tym proroczy album nagrany w 2010 roku ukaże się już 30 lipca 2021 roku. W swoim nowym utworze Prince przedstawia fanom monolog o świecie pełnym złotych obietnic, powierzchownej naturze mediów społecznościowych, kulturze celebrytów podsycanej przez programy typu reality show prosto z ekranów telewizorów. Ostatecznie artysta dochodzi do wniosku, że Ameryka jest krajem wolnym, a zarazem domem dla niewolników.

Świat pełen jest totalnie błędnych wyobrażeń. Oto wizja przyszłości George’a Orwella. Musimy pozostać niezłomni w wierze w trudnych czasach, które nadchodzą.

- Prince, 2010 rok.

Poniżej możecie posłuchać tytułowego singla z albumu „Welcome 2 America”.

 

„Welcome 2 America” to potężne oświadczenie, które dokumentuje obawy, jakie przejawiał Prince. Miał swoje nadzieje oraz wizje, które dotyczyły wciąż zmieniającego się społeczeństwa na całym świecie. Proroczo zapowiadały one erę podziałów politycznych, dezinformacji i odnowioną walkę o sprawiedliwość rasową

Amerykański dziennikarz odpowiedzialny za program „60 Minutes” miał okazję przedpremierowo posłuchać nowego albumu artysty, jak również poznał wiele faktów z historii, która kryła się za powstaniem tej płyty. 

Wkrótce po zakończeniu sesji nagraniowych na swój nowy album, Prince wyruszył w niesamowitą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych – „21 Nite Stand”. Jej zakończenie miało miejsce 10 lat temu, a dokładnie 28 kwietnia 2011 roku w The Forum w Los Angeles. To właśnie zapis z tego koncertu zostanie wydany na dodatkowym krążku Blu-Ray, jako część edycji specjalnej albumu „Welcome 2 America”.

Prince10 najważniejszych utworów Prince'a

Premierze nowego albumu Prince’a towarzyszy również wydanie limitowanego singla „Welcome 2 America” na złotej 7-calowej płycie winylowej. Singiel dostępny jest tylko i wyłącznie na oficjalnej stronie artysty. Poza studyjną wersją utworu, jako bonus znajduje się wersja live z koncertu z Los Angeles. Została ona nagrana jako medley z utworem „Dreamer”.

„Welcome 2 America” zawiera kilka kolaboracji Prince’a z basistą Talem Wilkenfeldem, perkusistą Chrisem Colemanem, oraz Jasonem Agelem, który był kilkukrotnie nominowany do nagród Grammy. Artysta miał okazję nagrywać materiał na swój nowy album również z wokalistami New Power Generation: Shelby J., Liv Warfield oraz Elisą Fiorillo. Do współpracy zaprosił też klawiszowca - Morrisa Hayes, który również jest odpowiedzialną za produkcję kilku utworów na tym albumie.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!