Grzegorz Markowski wydał oświadczenie o swoim stanie zdrowia

Zespół Perfect ma zaplanowaną na 2021 rok pożegnalną trasę koncertową, która miała się odbyć w 2020 roku, jednak z powodu pandemii została przełożona. Grzegorz Markowski zaniepokoił ostatnio fanów swoim stanem zdrowia. Sprawdźcie, co powiedział.

Grzegorz Markowski za pośrednictwem profilu facebookowego swojej córki wydał oświadczenie, w którym zdradził, że ostatnio podupadł na zdrowiu. Całą treść wpisu możecie przeczytać poniżej.

Korzystając z uprzejmości mojej córki, pragnę Wam coś przekazać za pośrednictwem Jej profilu.
„Chciałbym być sobą”. Wiecie, ile razy to śpiewałem, ile razy krzyczałem do Was te słowa? Przez tyle lat, tyle koncertów, tyle wspólnych chwil. Całe moje życie to był Perfect i było to… perfekcyjnie dobre życie… A słowo „chciałbym” to właściwie „mogę być sobą”. To było zawsze cholernie dla mnie ważne. Z jednej strony była to obietnica dawana sobie, a z drugiej Wam.
Wiem, że bez Was nic by nie było. To jest coś, w co bardzo głęboko wierzę. Dlatego nigdy nie szedłem na kompromisy. I jestem już zbyt stary, by to zmienić.
Gdy z chłopakami żegnaliśmy się z Wami - obiecaliśmy zagrać serię koncertów kończących nasze wspólne perfectowe granie. I to był super plan. Perspektywa, że robi się coś ostatni raz, jest bardzo kusząca.
To było przed pandemią. Przekładamy zaplanowane ponad rok temu koncerty z miesiąca na miesiąc. Przesuwamy, zmieniamy i jednocześnie, co ważne, nie gramy, nie próbujemy razem. A wierzcie bądź nie - to jest bardzo ważne. Bez tego nie da się wyjść i zaszaleć. A to z uwagi m.in. na mój stan zdrowia, który się ostatnio pogorszył.
Z ciężkim sercem chcę Was teraz przeprosić, ale nie mogę udawać, że nic się nie zmieniło i że jestem w stanie, zagrać z zespołem dla Was tak jak grałem przez lata. Nie mogę zagrać koncertów, które wiem, że nie będą nawet w połowie takie jak kiedyś. Jest to dla mnie bardzo trudna decyzja.
Kłaniam się Wam nisko. Mam nadzieję, że przyjdzie czas, że zrobię to ze sceny… Grzegorz Markowski

W październiku 2010 roku zespół Perfect wydał pożegnalny singiel "Głos". Muzykę skomponował gitarzysta Perfectu Dariusz Kozakiewicz, a tekst jest autorstwa Bogdana Olewicza.

Grupa Perfect to skała, opoka, gigant polskiej muzyki rockowej. Szyld i emblemat, niemal wdrukowany, wtłoczony w nasze serca i umysły. Mimo okresów burz i naporu, roszad personalnych czy wreszcie okresów, kiedy przestawał istnieć, za każdym razem wracał z podniesionym czołem. Mało, z nowymi piosenkami, które również w nowej rzeczywistości, w wolnej Polsce stawały się z marszu przebojami: "Kołysanka dla Nieznajomej", "Niepokonani" czy ostatnimi laty – "Wszystko Ma Swój Czas" i "Odnawiam Dusze".

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!