James Blunt zaśpiewa w łódzkiej Atlas Arenie

James Blunt, artysta okrzyknięty jednym z najbardziej autentycznych muzyków dzisiejszego popu, powraca ze zdwojoną siłą! Mistrz ballad i twórca kultowego "You're Beautiful", który już nie raz zachwycił polską publiczność, zagra koncert 29 maja 2022 roku w łódzkiej Atlas Arenie.

Trasa "Once Upon a Mind" to wyczekiwany z niecierpliwością powrót do muzyki na żywo - zarówno dla samego Jamesa, jak i spragnionej koncertowych wrażeń publiki. Dlatego majowe wydarzenie w Łodzi będzie emocjonalną petardą! Bilety na koncert trafią do sprzedaży 19 maja 2021 roku.

James Blunt to artysta, którego nie trzeba przedstawiać. W końcu kto z nas choć raz nie wzruszył się słuchając takich numerów, jak: „You’re Beautiful”, którego liczba wyświetleń w serwisie YouTube przekracza już 500 milionów, ponadczasowego „Goodbye My Lover” czy hitu „Melody” stworzonego we współpracy z Lost Frequency? Nie ma wątpliwości, że James Blunt - z natury powściągliwy Anglik, a do tego były wojskowy, który stacjonował w Kosowie, całej swojej wrażliwości upust daje właśnie w muzyce. Dlatego nawet po 15 latach jego wyjątkowo autentyczna i bezkompromisowa twórczość nie przestaje zachwycać. W dobie muzyki elektronicznej oraz syntetycznej James niezmiennie stawia na akustyczne brzmienia, podczas koncertów na scenie zawsze staje ze swoją gitarą i dzięki autorskim utworom spowitym prawdziwą emocją porusza widownię.

Na trasie Once Upon a Mind, w ramach której James zawita do Polski, nie zabraknie kultowych hitów wokalisty oraz utworów z ostatniego albumu, wprowadzających nową jakość w jego brzmienie. Sam artysta przyznaje, że kompozycje z Once Upon a Mind to najbardziej intymne piosenki, jakie stworzył.

Po piosence „You’re Beautiful” (...) ciężko było mi już pisać w ten sam otwarty sposób, ponieważ nie podobało mi się, że tyle osób ma wgląd do mojego prywatnego życia. Ale teraz, kiedy spotkały mnie pewne o wiele ważniejsze wydarzenia w moim domu, nagle z powrotem mogę pisać w zupełnie niefiltrowany, otwarty sposób. CZUJĘ SIĘ, NIE JAKBYM WRACAŁ DO BRANŻY MUZYCZNEJ, CZUJĘ SIĘ JAKBYM WRACAŁ DO MUZYKI.

- przyznaje James Blunt pytany o płytę Once Upon a Mind.

Majowy koncert będzie więc nie tylko wyczekiwanym powrotem do muzyki na żywo, ale i jednym z bardziej intymnych spotkań z artystą. Tym bardziej, iż po ostatniej wizycie Jamesa w naszym kraju, zachwycił się on polskimi widzami, ich zaangażowaniem i zabawą podczas koncertu!

Przypomnimy sobie nasz zeszłoroczny wywiad z artystą:

 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!