Powstanie film biograficzny o Cher. Poznaliśmy pierwsze szczegóły

Informację tę potwierdziła w dniu swoich 75. urodzin sama artystka. Produkcją zajmą się ikony kina.

Film wyprodukują Judy Craymer i Gary Goetzman, czyli producenci musicalu "Mamma Mia" i "Mamma Mia 2"", a scenariusz napisze scenarzysta "Narodzin gwiazdy" Eric Roth i zdobywca Oscara za "Forresta Gumpa", z którym Cher współpracowała przy filmie "Podejrzany"

Universal zrobi mój film biograficzny, który wyprodukują moi przyjaciele Judy Craymer i Gary Goetzman. To producenci dwóch części serii 'Mamma Mia'. Mój drogi przyjaciel, zdobywca Oscara, Eric Roth napisze scenariusz. To autor scenariuszy takich filmów jak "Forrest Gump" czy "Narodziny gwiazdy", by wymienić tylko kilka z nich.

- czytamy na Twitterze Cher.

Cher będzie również zaangażowana w nowy projekt, jako jedna z producentek filmu. Jego tytuł jest jeszcze nieznany. Nie wiadomo też, kto zagra artystkę.

Gary i ja jesteśmy zachwyceni, że znów będziemy pracować z Cher i tym razem przeniesiemy na duży ekran jej pełną mocy i prawdziwą odyseję życia. Nie można nie być zainspirowanym talentem Cher, jej hartem ducha, wyjątkowym dowcipem, ciepłem i wizją. Jej niezrównany sukces w muzyce, filmie i telewizji zainspirował całe pokolenia. Nie moglibyśmy być szczęśliwsi, że możemy opowiedzieć jej historię widzom kinowym.

– komentuje Judy Craymer w oficjalnym komunikacie prasowym.

Cher urodziła się 20 maja 1946 roku w El Centro w Kalifornii. Wielką popularność zyskała w 1965 roku, kiedy ukazał się singiel "I Got You Babe" duetu Sonny & Cher. Artystka stała się jedną z najbardziej uznanych aktorek lat 80. Występowała na Broadwayu i w kultowych filmach takich jak: "Maska", "Silkwood" czy "Wpływ księżyca". Za ten ostatni otrzymała Oscara oraz Złoty Glob dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

Kariera muzyczna również była dla niej pasmem samych sukcesów. Nagrała łącznie 28 studyjnych albumów. Z których pochodzą ponadczasowe przeboje takie jak: "If I Could Turn Back Time", "Believe", "Strong Enough", "Walking in Memphis" czy "One by One".

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!