Zespół De Mono prezentuje teledysk do utworu "Uciekaj moje serce"

12 kwietnia 2021 roku na półkach sklepowych pojawiła się nowa płyta "Osiecky" w całości oparta na twórczości Agnieszki Osieckiej. 27 maja swoją premierę ma zapowiadany klip do piosenki "Uciekaj moje serce".

Charakterystyczny gitarowy temat, nie do pomylenia z żadnym innym, słowa zrośnięte, wydawałoby się – na zawsze – z serialem i znana melodia – tak w największym skrócie mógłby brzmieć opis utworu Uciekaj moje serce" Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego. Ale nie tym razem.

Niezaprzeczalnym walorem tej wersji piosenki Osieckiej jest nietypowy i niezwykle ciekawy klip.  Wizualizacje Mirka Kaczmarka i zupełnie inny, niż na co dzień, Andrzej Krzywy, sprawiają, że znane słowa zaczynają znaczyć coś innego, a utwór okazuje się opowiadać zupełnie inną historię. Teledysk możecie zobaczyć poniżej.

 

Nowe spojrzenie na tekst i muzykę sprawiają, że znana wszystkim piosenka nabiera nowych znaczeń. Brzmi w niej tęsknota, zaduma, niezgoda, brzmi hiszpańskie fado i rzewność Buena Vista Social Club. Słuchacze dostają utwór prawie dwa lata po premierze koncertu w Teatrze Nowym w Poznaniu, ale to, co odebrała pandemia, nieoczekiwanie odnajdujemy w muzyce.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!