Jak będzie wyglądał mural Krzysztofa Krawczyka w Opolu?

Rozstrzygnięto konkurs na projekt muralu Krzysztofa Krawczyka, który powstanie w ramach trasy Muzycznych Murali Opola.

Krzysztof Krawczyk będzie uhonorowany muralem, który powstanie w ramach projektu Muzyczne Murale Opola. Zwycięski koncept autorstwa Bruna Neuhamera został wybrany spośród 21 zgłoszeń. Mural zostanie odsłonięty podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się we wrześniu 2021 roku. Powstanie on na ścianie kamienicy przy ulicy Krakowskiej 32. W komisji oceniającej nadesłane projekty zasiadał Andrzej Kosmala, który skomentował wybór zwycięzcy w następujący sposób:

O muralu wypowiedziała się również Joanna Filipczyk, dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu:

Zajmujący, spójny, trochę prowokujący, a przy tym sprawny warsztatowo projekt daje gwarancję powstania w Opolu bardzo interesującego muralu, który nikogo nie pozostawi obojętnym i będzie miał szansę stać się kolejną atrakcją naszego miasta.

Autor zwycięskiego projektu, Bruno Neuhamer, jest twórcą warszawskich murali Kory, Czesława Niemena i Roberta Brylewskiego. Jest on również odpowiedzialny za pierwszy mural powstały w ramach Muzycznych Murali Opola, który upamiętnia Annę Jantar.

Śmierć legendy polskiej muzyki

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku w wieku 74 lat. W drugiej połowie marca artysta trafił do szpitala z powodu zarażenia COVID-19. 3 kwietnia napisał, że opuścił szpital i jest z powrotem w domu.

Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi!

Dwa dni później Andrzej Kosmala, przyjaciel i menedżer Krawczyka, poinformował o śmierci piosenkarza. Według żony artysty, Ewy Krawczyk, przyczyną śmierci nie był COVID.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!