Carlos Santana i Rob Thomas po latach powracają z nowym utworem

Twórcy przeboju "Smooth" z 1999 roku nawiązują ponowną współpracę.

15 października 2021 roku ukaże się najnowsza płyta Santany zatytułowana "Blessings and Miracles". Promuje ją utwór "Move", który legendarny gitarzysta nagrał razem z Robem Thomasem z zespołu Matchbox 20. Możecie go posłuchać poniżej:

 

W "Blessings and Miracles" będziemy mogli usłyszeć gościnne występy artystów takich jak: Chris Stapleton, G-Eazy, Diane Warren, Steve Winwood, Chick Corea, Rick Rubin, Corey Glover, Kirk Hammett, Ally Brooke, American Authors i Narada Michael Walden.

Santana wyjaśnił, co kryje się pod nazwą nowej płyty:

Tytuł albumu wziął się z mojego przekonania, że my wszyscy rodzimy się z boskimi mocami, dzięki którym możemy czynić cuda. Świat sprawia, że czujemy się niegodni tych darów, ale musimy wykorzystać siłę światła, determinacji i ducha – one są niezniszczalne i niezmienne. Są to trzy główne elementy, które składają się na ten album.

Minęło 22 lata odkąd Santana i Rob Thomas nagrali razem utwór "Smooth", który otrzymał 3 nagrody Grammy: Nagranie roku, Piosenka roku oraz Najlepszy występ popowy w duecie lub grupie. Przebój ukazał się na płycie zespołu Santana "Supernatural" z 1999 roku. 

 

Carlos Santana to meksykański i amerykański gitarzysta, grający rock, jazz i blues. Jest on długoletnim liderem zespołu Santana i jego jedynym stałym członkiem. Artysta otrzymał 10 nagród Grammy i 3 statuetki Latin Grammy. W 2015 roku zajął 20. miejsce na liście 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu "Rolling Stone".

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!