Zespół Abba po blisko 40 latach powróci z nową muzyką!

Björn Ulvaeus, Benny Andersson, Agnetha Faltskog i Anni-Frid Lyngstad przygotowali nowe utwory i spektakularne show, na którym pojawią się ich awatary.

Zespół Abba powróci na scenę z pięcioma nowymi utworami oraz hologramami przedstawiającymi odmłodzonych członków grupy, które zaśpiewają ich największe przeboje. W sieci pojawiła się nowa strona zatytułowana Abba Voyage, na której można się zarejestrować, by być na bieżąco informowanym o projekcie. Bardzo prawdopodobne, że jest to zapowiedź ogłoszonego już w 2016 roku, hologramowego show. Na stronie widnieje też tajemnicze zdjęcie czterech planet oraz data 2 września 2021. 

Bjorn Ulvaeus zdradził, że pomysłodawcą koncertu z awatarami członków Abby był Simon Fuller, menedżer zespołu Spice Girls

Przyjechał do Sztokholmu i przedstawił nam pomysł, żebyśmy zrobili identyczne cyfrowe kopie nas samych w pewnym wieku. Te kopie mogłyby następnie wyruszyć w trasę  śpiewać nasze piosenki. Widziałem ten projekt i jest oszałamiający. 

Już w 2016 roku pojawiły się informacje, o chęci ponownego wystąpienia przed publicznością, którą wyrazili członkowie grupy, oraz o pracy nad technologicznie zaawansowanym widowiskiem. W 2018 roku zespół przygotował 2 nowe utwory zatytułowane "I Still Have Faith In You" oraz "Don’t Shut Me Down", które jednak nie zostały udostępnione ze względu na problemy techniczne. Kolejne opóźnienie było spowodowane wybuchem pandemii Covid-19.   

Abba to szwedzka grupa założona w 1972 roku, w której skład wchodzą Björn Ulvaeus, Benny Andersson, Agnetha Faltskog i Anni-Frid Lyngstad. Zespół zyskał popularność po zwycięstwie w Konkursie Eurowizji w 1974 roku z piosenką "Waterloo". Ich albumy i single zostały sprzedane na całym świecie w 400 mln kopii, a musical "Mamma Mia!", oparty na największych przebojach grupy, widziało ponad 50 mln ludzi. Zespół przetrwał rozpad małżeństw Ulvaeusa i Faltskog oraz Anderssona i Lyngstad w latach 1980-81. Ostateczne rozwiązanie grupy nastąpiło w 1983 roku.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!