Ewa Farna prezentuje teledysk do nowego singla "No Nie"

"No Nie", to już drugi singiel z tak silnym przekazem zapowiadający album artystki.

Oryginalny klip w symboliczny sposób pokazuje nasze wyzwania i problemy - nadmierną konsumpcję, przebodźcowanie informacjami, uzależnienie od zewnętrznego oceniania nas, presję na bycie idealnym.

Zobacz teledysk:

 

Jak mówi Ewa:

Uważam, że często bardziej definiują nas rzeczy, propozycje, zachowania, którym mówimy nie, niż te, z którymi się zgadzamy. To, czego nie wybieramy, jest często niewidoczne, a tyle o nas świadczy. Nauczyć się mówić "nie" jest ogromnie ważne, by nasze "tak" mogło faktycznie coś znaczyć. Myślę, że to też ważne dla naszej równowagi psychicznej i dla umiejętności pozostania autentycznym.
W teledysku w artystyczny sposób pokazane są nasze uwikłania - czy damy im kres, jest teraz naszym wyborem. Pojawiam się między innymi w roli Ewy z raju, która tym razem mówi nie pokusie, złu. To jest symbolem tego przesłania.
Odmówiłam sesji w Playboyu, nie zostałam twarzą sieci fasfoodów, nie wciągnął mnie świat używek…Jest ogrom rzeczy, którym mówię „nie" - dla życia zgodnego z moim systemem wartości, by moc popatrzeć sobie w oczy, by być dumną z tego, że prowadzę życie na własnych zasadach. Dla siebie warto mówić „nie", dla spokoju duszy. I to wcale nie znaczy, że musimy to robić brzydko czy z pogardą.

Pierwszym singlem z nadchodzącego wydawnictwa było „Ciało", poruszające tematykę ciałopozytywności. Utwór został znakomicie przyjęty przez słuchaczy, a klip odbił się bardzo szerokim echem w mediach, na nowo prowokując dyskusję o tak istotnym zagadnieniu. „No Nie" to kolejny statement Ewy Farnej, dotykający nie mniej ważnego zagadnienia – postawienia siebie na pierwszym miejscu.

Utwór powstał w czesko-polsko-szwajcarskim teamie - z Tomem Oehlerem, Marcelem Prochazkou i Karolem Wróblewskim.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!