Michał Szpak złożył hołd Freddiemu Mercury'emu. Zaśpiewał hit "Bohemian Rhapsody"!

Michał Szpak wziął udział w poruszającym serca wydarzeniu - muzycznym flash mobie, który odbył się 5 września 2021 roku w Krakowie z okazji 75. rocznicy urodzin Freddiego Mercury'ego. O godzinie 11:00, tuż po hejnale mariackim, wokalista oddał hołd legendarnemu artyście i wykonał utwory zespołu Queen, porywając do śpiewu zgromadzonych na rynku przechodniów.

Akcja została zorganizowana przez kanał filmowy FilmBox Premium HD, który w tym wyjątkowym dniu pragnie ożywić pamięć o niezwykłym artyście.

Nikt, kto tego dnia przyszedł na Krakowski Rynek, nie spodziewał się takiego rozwoju wydarzeń. W niedzielę, 5 września, tuż po wybrzmieniu hejnału mariackiego, po Rynku poniósł się śpiew Michała Szpaka. Artysta, z okazji przypadających na ten dzień urodzin Freddiego Mercury’ego, wykonał legendarne dziś „Ay-oh" z tarasu Sukiennic. Na jego wezwanie odpowiedział dźwięk trąbki, dochodzący od strony Wieży Mariackiej. Po chwili dołączyły setki głosów osób zebranych na rynku oraz orkiestra zespołu Queen Symfonicznie.

Artyści, wyłaniając się kolejno z tłumu, wykonali na Krakowskim Rynku najbardziej kultowe utwory Freddiego Mercury’ego. Zebrani klaskali do rytmu „We will rock you" i wtórowali przy wykonaniu „Bohemian Rhapsody". Wszystko po to, by w dniu, w którym lider zespołu Queen obchodziłby 75. urodziny, oddać mu hołd i podziękować za odwagę do swobodnego wyrażania siebie, jaką tchnął w muzyków kolejnych pokoleń.

Zobacz wideo:

 
Freddie Mercury to nie tylko muzyczna ikona. To człowiek, który z niespotykaną odwagą przetarł dla nas pewnego rodzaju szlak. Jego występy i cała twórczość do dziś dodają mi otuchy, tej scenicznej, muzycznej i życiowej. Odnoszę wrażenie, że wiadomość od Freddiego o tym, że naprawdę możemy być kimkolwiek chcemy, jest niezwykle istotna, zwłaszcza teraz. I za to, przy okazji rocznicy jego urodzin, chcemy mu podziękować.

- mówi Michał Szpak

Ostatni album Michała Szpaka „Dreamer" ukazał się 7 września 2018 roku i od razu zadebiutowała na 1. miejscu listy najchętniej kupowanych płyt w Polsce! Album spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem nie tylko wśród niezawodnych fanów Michała, ale również wśród dziennikarzy, którzy w recenzjach nie szczędzili pozytywnych słów.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!