"Chciałem być": Powstał spektakl o Krzysztofie Krawczyku

Pięknie żyć, garściami życie brać. Czy tak właśnie wygląda sława? 11 września 2021 roku Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na pierwszą prapremierę tego sezonu.

Na Dużej Scenie widzowie obejrzą „Chciałem być" – sztukę napisaną i wyreżyserowaną przez Michała Siegoczyńskiego. Spektakl inspirowany postacią Krzysztofa Krawczyka to subiektywne spojrzenie reżysera na fenomen Krzysztofa Krawczyka jako artysty i człowieka. To pierwszy spektakl o Krawczyku po śmierci artysty.

Podkreślam często, że w teatrze bardzo ważne jest ryzyko artystyczne - otwieramy więc nowy sezon prapremierą. Zaprosiłam Michała Siegoczyńskiego, który pracuje nad spektaklem w Teatrze Powszechnym już po raz czwarty. Jego język teatralny w bardzo interesujący sposób eksploruje różne aspekty nowoczesnego myślenia o komedii. To podejście jest bardzo bliskie moim poszukiwaniom współczesnego języka polskiej komedii w teatrze.

– mówi Ewa Pilawska, dyrektorka Teatru Powszechnego w Łodzi.

Prapremiera sztuki „Chciałem być" odbędzie się we wrześniu, kolejne przedstawienia będzie można obejrzeć w październiku, listopadzie, grudniu oraz w dalszej części sezonu. „Pierwsza prezentacja miała odbyć się w maju, ale przesunęliśmy ją na wrzesień. Rozpoczynając próby, nikt z nas nie pomyślał nawet o tym, że Krzysztof Krawczyk nie będzie mógł być obecny na prapremierze. Ze względu na śmierć Pana Krzysztofa Krawczyka oraz ze względu na szacunek dla wdowy, syna i bliskich zmieniliśmy termin prapremiery" – podkreśla dyrektorka Teatru Powszechnego w Łodzi.

Krzysztof Krawczyk & Edyta Bartosiewicz5 niezapomnianych duetów Krzysztofa Krawczyka

Spektakl „Chciałem być" został zrealizowany na XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Festiwal współfinansowany jest przez Urząd Miasta Łodzi i dofinansowany z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!