Andrea Bocelli świętuje 10-lecie albumu "Concerto: One Night in Central Park"

Jeden z najważniejszych albumów koncertowych w historii świętuje swoje 10-lecie specjalnym wydaniem. Premiera reedycji odbyła się 10 września 2021 roku.

Jeden z najsłynniejszych śpiewaków wszechczasów, opowiada o szczególnie wzruszającym momencie w swojej karierze, koncercie „One Night in Central Park". Spełniło się marzenie z dzieciństwa, wydarzenie to potwierdziło globalny status Andrei Bocellego jako muzycznej supergwiazdy. Teraz, latem 2021 roku, Bocelli obchodzi jubileusz dziesięciolecia tego wydarzenia. Specjalny, zremasterowany album „Concerto: One Night in Central Park" oddaje czarujący charakter koncertowego albumu, który został pięknie nagrany w Nowym Jorku 15 września 2011 roku. Zawiera również nowe nagranie „O Sole Mio".

Album poświęcony jest pamięci ukochanego ojca artysty, który nigdy nie miał okazji przepłynąć oceanu. Andrea Bocelli czule wspomina zachęty do pracy z muzyką ze strony swojej rodziny, gdy był dopiero początkującym artystą. Ta unikalna noc w Central Parku była więc wtedy i jest także dzisiaj swoistym hołdem i pięknym snem, inspirowanym mocą ojcowskiej miłości…

Muzycznymi gośćmi wieczoru byli: Celine Dion, Tony Bennett, David Foster i Chris Botti – wszyscy zaprezentowali mistrzostwo artystyczne na wysokim poziomie. To zdumiewające miejsce zgromadziło ponad 70 000 uwielbiających Bocellego fanów i ponad 200 muzyków!

Cały koncert dostępny jest również na Youtube. Możecie go zobaczyć poniżej.

 
Koncert w Central Park reprezentuje prawdopodobnie szczyt mojej kariery muzycznej lub przynajmniej stanowi najbardziej ekscytujący moment w całej mojej karierze. Zdałem sobie sprawę, że moje marzenia zostały przewyższone przez rzeczywistość. Że moja rzeczywistość przerosła moje marzenia.
To był pamiętny kamień milowy w mojej karierze. Jeden z najważniejszych i najbardziej przytłaczających emocjonalnie momentów. Ogromne przedsięwzięcie, którego przygotowanie zajęło 16 miesięcy pracy, a także odważny i ambitny projekt artystyczny. Koncert, który stał się moim pierwszym w pełni nagranym na żywo albumem, na którym każda nuta została nagrana na żywo, bez siatki zabezpieczającej.

– mówi Andrea Bocelli.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!