Nowy singiel Eltona Johna i Charliego Putha z nadchodzącego albumu "The Lockdown Sessions"

Utwór "After All" promuje płytę Eltona Johna "The Lockdown Series", która ukaże się 22 października 2021 roku.

Podczas lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa, Elton John nawiązał współpracę ze znanymi gwiazdami muzyki i przez 18 miesięcy pracował nad zbiorem wspólnych utworów. Większość z nich została nagrana zdalnie i na odległość, ale w przypadku niektórych, w tym "After All", Elton spotykał się z wybranymi artystami w studio. Tak powstał nowy album "The Lockdown Sessions", który będzie zawierał 16 nowych piosenek wykonanych przez Eltona Johna i artystów takich jak: Brandi Carlile, Charlie Puth, Dua Lipa, Eddie Vedder, Gorillaz, Lil Nas X, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Rina Sawayama, SG Lewis, Stevie Nicks, Stevie Wonder, Surfaces, Years & Years oraz Young Thug.

Pierwszy singiel, który zapowiadał nadchodzący album, to "Cold Heart (PNAU Remix)" z Duą Lipą. Utwór ukazał się 13 sierpnia 2021. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj. Kolejną piosenką, która ujrzała światło dzienne 22 września 2021 roku, jest "After All" z Charliem Puthem. Możecie jej posłuchać poniżej:

 

Zarówno Elton jak i Charlie byli bardzo zadowoleni ze współpracy i nie szczędzili sobie pochwał:

Charlie jest wspaniałym muzykiem; od razu się dogadaliśmy. Stał się zarówno moim przyjacielem, jak i przyjacielem rodziny. Nasze dzieci go uwielbiają. To niesamowite jak zbliżyłem się ze wszystkimi artystami, z którymi pracowałem nad "The Lockdown Sessions". Podczas nagrywania "After All" byliśmy sami w studiu Charliego. Grałem na pianinie elektrycznym i udało mi się skomponować cały utwór. Potem Charlie szybko napisał do niego słowa. Mieliśmy wspaniałą chemię.

Charlie Puth przyznał, że Elton John jest dla niego wzorem do naśladowania:

Jako kompozytor i autor tekstów, podziwiałem i szanowałem Eltona Johna przez całe życie. To naprawdę niezwykłe, jak łatwo przychodzi mu układanie melodii, gdy zasiądzie przy fortepianie. Mogłem tego doświadczyć na własne oczy podczas naszej pracy nad tym utworem. Jest artystą światowej klasy i prawdziwą definicją geniuszu muzycznego. Bycie częścią jego muzycznej podróży to dla mnie spełnienie marzeń.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!