Zespół Ira w teledysku do nowego singla "Planety" [WIDEO]

Utwór pochodzi z płyty "Jutro", która ukazała się 14 maja 2021 roku.

To już kolejny singiel z płyty "Jutro". Co zainspirowało zespół Ira do napisania utworu "Planety"?

I cóż powiecie na to, że się skończyło lato? Pozostały nam niestety – mokra jesień i Planety.

Wiemy, że od premiery singla upłynęło trochę czasu, ale Wy kochacie ten utwór i dlatego, dzięki pomocy wielu osób nakręciliśmy dla Was ten klip. Dla jednego z naszych przyjaciół piosenka ma szczególne znaczenie – dlatego historia opowiedziana w teledysku jest trochę jego historią. Kilka przedmiotów, które tam zobaczycie to osobiste pamiątki po wielkiej miłości, która minęła…a może i nie?

Zobacz teledysk:

 

Grupa Ira powstała w 1987 roku w Radomiu, założył ją gitarzysta Kuba Płucisz, jednak jej najbardziej rozpoznawalnym członkiem w zasadzie od samego początku był wokalista, Artur Gadowski. Zespół zaczynał od grania dość łagodnej, melodyjnej odmiany metalu, z czasem - kiedy zyskiwał coraz większą popularność - przesuwał się coraz bardziej w stronę delikatniejszych brzmień i bardziej popowego charakteru swoich piosenek.

Artur GadowskiTOP 10 największych przebojów zespołu IRA

Pierwszym wielkim sukcesem komercyjnym zespołu była wydana w 1991 roku płyta "Mój dom", druga w oficjalnej dyskografii. To właśnie na niej znalazło się kilka klasycznych już dziś przebojów zespołu, takich jak m.in.: "Bierz mnie" czy tytułowy "Mój dom" - zaraz po premierze płyty można je było na okrągło usłyszeć w radio czy telewizji.

Zespół zawiesił działalność w 1996 roku, ale już pół dekady później powrócił i z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Mimo licznych zmian składu - najważniejsza to opuszczenie zespołu przez jego założyciela, Płucisza - grupa nadal funkcjonuje bardzo aktywnie, nagrywa kolejne płyty i gra koncerty.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!